Židle pro děti a jak ji správně vybrat | nejlevnejsinabytek.cz

Dětská židle a její výběr není úplná hračka, i když vaše ratolest bude spíše jiného názoru.

Na prvním místě je správný způsob sezení. Dále výšková adaptabilita a mobilita židle. Teprve pak se zaměřte na design dětské židle a spolu s dítětem zvažte, která kreslená postavička nebo dekorace se vám zamlouvají nejvíc.

Díky pestré nabídce barevných dětských židlí na nejlevnejsinabytek.cz bude nákup správné židle bavit děti i rodiče!
A nyní si představme několik tipů, jak vybrat dětskou židli (pro školáka ve věku 6 až 12 let)!

Nejdůležitější vlastnosti dětské židle

Dítě roste, fyzicky i psychicky se vyvíjí, rádo si hraje a je mnohem akčnější než dospělí. A tyto skutečnosti musí respektovat kvalitní dětský nábytek - židle nevyjímaje.

Polohování židle pro zdravé sezení

Nastavitelnost výšky a hloubky sezení jsou nejdůležitější funkce židle. Sedák dětské židle by měl dosahovat výšky asi 34 až 35 centimetrů nad podlahou. Jak dítě roste, výšku židle upravujte polohovacím mechanismem tak, aby dítě nohama dosáhlo na zem a aby mělo kolena ohnuta do tupého úhlu.

Hloubka sezení ovlivňuje to, zda se vaše dítě bude při sezení hrbit, nebo ne. Kvalitní dětské židle z našeho e-shopu disponují kolečkem pro úpravu hloubky opěradla, jež by mělo dosahovat pod lopatky.

Na dětské židli se jezdí, otáčí a skotačí!

Aktivní dětský temperament vyžaduje možnost snadného a rychlého pohybu také při sezení. Židle pro děti tedy musí být vybavena kolečky a otáčecím mechanismem. Díky nim má dítě ihned pod kontrolou domácí úkol, dění za okny i instrukce rodičů.

Materiál

Dětské židle z ekokůžeohýbané překližkyplastu i kovu. Ačkoli materiál dětské židle nehraje zásadní roli, všechny výše uvedené nezklamou pohodlím ani dlouhou životností.

Design

A nakonec se při výběru zaměříme na nejzajímavější část, a totiž design dětské židle! Naše dětské židličky hrají všemi barvami, usmívají se z nich kočkymedvídci i tučňáci, jiné zase zdobí motivy květin.

Atraktivní výzdoba židlí vás i dítě snadno uchvátí. Přesto berte na vědomí, že s tím, jak dítě roste, mění se jeho záliby a vkus. Oblíbené zvířátko, hračka nebo koníček mohou klesnout ze špičky popularity stejně rychle, jako se na ni dostaly. Kopací míč a jiné dekorace na opěradlech židlí už ale vyměnit nelze.

Ukázkou moderního a univerzálního designu, který dítě neomrzí, jsou velmi populární dětské židle FUN. Kromě zajímavého vzhledu nezklamou ani kvalitou provedení a funkcemi pro polohování a otáčení.

Dětský nábytek za skvělé ceny!

Židlemi naše nabídka dětského nábytku ani zdaleka nekončí! Nábytek do dětského pokoje představuje obsahově i vizuálně ucelené sestavy, které vtisknou pokoji takovou podobu, jakou dítě potřebuje.

Dětské pokoje a dětské židle z nejlevnejsinabytek.cz vás navíc potěší výhodnými cenamimožností nákupu na splátkyrychlou expedicí a mnoha dalšími bonusy!

Autor: Nejlevnejsinabytek.czNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS