Vinylové podlahy v imitaci přírodních motivů – 3 tipy pro vaši luxusní domácnost

Není nadto při jakémkoli nákupu zajít ke svému oblíbenému dodavateli a pořídit kvalitní a ověřené zboží, ke kterému má člověk důvěru. Obdobně to funguje například také při výběru a nákupu vinylových podlah. Podívejte se s námi na několik kolekcí tradičních a dobou prověřených značek, se kterými nešlápnete vedle. 

Výhody vinylových podlah

Vinylové podlahy jsou v současnosti velice oblíbenou podlahovou krytinou, a to nejen díky jejich univerzálnímu použití (v bytech, domech i komerčních prostorách), ale také velmi dobrému poměru kvality a ceny a celé řadě dalších atributů:

 • Nenáročná údržba
 • Jednoduchá pokládka a oprava
 • Široká nabídka barev, dekorů, motivů a struktur
 • Odolnost proti vlhkosti a chemii
 • Možnost instalace i do prostor s podlahovým vytápěním
 • Pružnost, stabilita, stálé rozměry
 • Tepelné a zvukově izolační vlastnosti
 • Antistatické vlastnosti atd.

Aby to nebylo zase tak jednoduché, existuje několik typů vinylových podlah, které musíte při výběru brát v potaz. Vyjma rozdělení na jednovrstvé a vícevrstvé se dále rozlišují tvrzené vinylové dílce a měkčené vinylové role

Vinylové podlahy lze dále dělit podle způsobu pokládky na:

 • Lepené vinylové dílce (klasická pokládka)
 • Plovoucí vinylové dílce (zámkové)
 • Volně položitelné dílce
 • Samolepicí vinylové dílce

Při volbě jakéhokoli typu pokládky byste přece jen měli tento proces nechat na zkušeném podlaháři s praxí. Vyhnete se tak komplikacím, ke kterým by mohlo dojít při pokládce svépomocí, ušetříte si čas, nervy a možná dokonce i nemalé finanční prostředky na případnou nápravu. Za zamyšlení stojí rozhodně také získaná záruka, která může být i 15 let.

Vinylové dílce Fatra Thermofix

Vícevrstvá (též heterogenní) vinylová podlaha Thermofix dokonale imituje přírodní vzory. K dispozici jsou dekory dřeva a kamene, které vdechnou atmosféru luxusu každému interiéru. Povrch je chráněn unikátní polyuretanovou vrstvou, díky čemuž si podlaha zachovává svůj původní vzhled po velmi dlouhou dobu. Kromě vzezření je tímto zajištěna i jednodušší údržba.

Realistický vzhled podlahy Fatra Thermofix je podmíněn také použitou nášlapnou vrstvou, která se vyznačuje mechanickým rýhovaným designem. Finální vzhled pak takřka věrně imituje reálné dřevo, kámen a jejich strukturu. 

Podlahy Fatra Termofix jsou optimálními vodiči tepla, takže se uplatní tam, kde se vyskytuje podlahové vytápění. Současně se vyznačuje tichostí při došlapu. Podlaha je distribuována v podobě celoplošně lepených dílců, její pokládka je vhodná v obytných i komerčních prostorách, a to včetně těch, kde se drží vlhkost (například koupelna nebo kuchyně). 

Vinylové podlahy Moduleo SELECT

Podlahy Moduleo SELECT jsou k dispozici ve formě lamel (19.6 × 132 cm) a dlaždic (32.9 × 65.9 cm) v dekorech dřeva a dlažby, které jsou vhodné pro plovoucí (CLICK) nebo celoplošně lepenou pokládku. Mezi přednosti těchto podlah patří dvojitá stabilizační mřížka. Toto sklovlákno snižuje tepelnou roztažnost a podporuje tak vyšší pevnost a stabilitu lamel. Strukturní reliéf věrně imituje dřevo, které je na první pohled nemožné rozeznat od přírodního originálu, a dlažbu. K maximální realističnosti pomáhá také to, že na povrchu lze při omaku cítit suky a rýhy, tolik typické pro masivní dřevěné podlahy. Vinylové podlahy Moduleo SELECT jsou vhodné do bytových prostor i komerční sféry, a to včetně vlhkých prostor. 

Vinylové podlahové krytiny Wineo Design Line

Vinylové podlahy Wineo Design Line se vyznačují jednoduchou pokládkou, nízkou konstrukční výškou a luxusním designem. Zapomenout nesmíme ani na jejich dlouhou životnost a odolnost, zpracování povrchu vám přinese příjemný pocit při každém kroku. Je vhodná rovněž do místností s podlahovým vytápěním i do místností se zvýšenou vlhkostí, jako jsou koupelny a kuchyně. Kromě motivů, které imitují přírodní materiály v čele s nejrůznějšími typy dřeva, nechybí ani další pestrá nabídka motivů, dekorů a vzorů, ze kterých si určitě vyberete.

Společnost Plancher – široký výběr podlahových krytin

Značky vinylových podlah a jejich kolekce, o kterých jsme se zmínili v předchozích řádcích, nabízí společnost Plancher. Na stránkách www.plancher.cz najdete veškerou nabídku vinylových podlah a také další produkty a služby. Stačí si vybrat a jednoduše objednat přes internet klidně i samotnou pokládku od zkušených podlahářů. V případě zájmu můžete vyměnit prostředí internetu za osobní návštěvu a prohlídku vinylových podlah na vlastní oči. A to v kamenné provozovně, která sídlí na adrese Lovosická 439/42, Praha 9. Vzorky veškerých materiálů nabízí firma Plancher také v mobilní formě.

Autor: InHaus.czNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS