Navrhněte si vlastní zahradu, architekt vám s realizací pomůže

Přáním každého zahradního architekta je realizace zahrad od a do zet. Taková práce je pro realizátora a jeho tým povznášející, neboť výsledky práce jsou viditelné okamžitě, a to od návrhu po závěrečnou zálivku a předání zahrady investorovi. Zájemce o kompletní realizaci zahrad se již v sezoně následující bezprostředně po pokládce pažitu a zasazení stromů i květin může těšit z příjemné rajské zahrady.

Zahradní architektura se stará o návrhy i realizace zahrad

Před samotnou realizací je zahradním architektem vypracován podrobný návrh. Společnost Bened – zahradní architektura s. r. o. zpracovává plány v několika úrovních. Podle přání a reálných požadavků zadavatele se předloží charakter a členění finální zahrady. Zahradní architektura počítá s individuálními parametry každého pozemku, zohledňuje jeho rozlohu a polohu, složení půdy a klimatické podmínky v dané oblasti. Důležitým faktem jsou také provozní vztahy neboli typ zavlažování, možnost vybudování bazénu, kudy povedou cesty, kde bude plácek pro grilování nebo dětské herní prvky.

Osazovací plán a finanční náročnost budoucí zahrady

Odsouhlasením návrhu zadavatelem se začne pracovat na konkrétním rozsazení rostlin a dřevin i pokládce trávníku. Osazovací plán zahrnuje seznam květin, jejich počet a vzdálenosti mezi nimi. Podle tohoto plánu je možné sestavit předběžný finanční rozpočet, jenž musí zahrnovat jednotlivé položky – rostlinný materiál, zeminu, mulčovací směsi - a jejich cenu. V rozpočtu jsou zahrnuty veškeré práce i částky za další materiál potřebný k realizaci zahrady.

Pokládka zahrady svépomocí dle architektonického návrhu

Stává se, že si zadavatel bude přát pouze navrhnout zahradu a veškeré úpravy, nákupy materiálu i realizaci podnikne svépomocí. Pak další součástí architektonického návrhu může být technická správa obsahující doporučené řešení zahradnických úprav, technologii zakládání výsadby i následnou úpravu založené zahrady. Zahradní architektura je směrem ukazujícím, jak si s pomocí specialistů založit vlastní zahradu snů.

Autor: InHaus.czNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS