Domácí úkoly nepočkají aneb zařiďte dětem pracovní prostor!

Vypracovávání domácích úkolů patří k nejméně oblíbené činnosti dětí, nicméně dělat se musí! Zařiďte, aby děti tato práce bavila, vytvořte jim inspirující pracovní prostor! Jak postupovat?

Dětský psací stůl Denis

Dětský psací stůl Denis - dub/šedá

VYBÍRÁME STŮL PODLE PROSTORU POKOJÍČKU

Psací stůl plní hlavní roli pracovní plochy v dětském pokoji. Bez pořádného psacího stolu by nevznikla žádná pořádná slohová práce, ani matematický úkol hodný olympiády. Hlavními faktory, které ovlivňují výběr mezi psacími stoly je prostor v pokoji a požadavky na úložný prostor samotného pracovního stolu. Ať už má vaše dítě velký nebo malý pokojíček, psací stůj je jeho základním vybavením, proto zde žádné kompromisy neexistují. V případě dostatku prostoru nemusíme velikost psacího stolu nijak zohledňovat. Ve větším pokoji vynikne rohový psací stůl, nebo psací stůl z masivu. Podle potřeby dítěte zohledněte počet šuplíků i další nabídku úložného prostoru.

    Dětský psací stůl z masivu DanyRohový psací stůl Relax

Dětský psací stůl Dany - masiv/bílá a psací stůl rohový Relax 17

 

Pokud však máte problém s nedostatkem místa a nábytek horko-těžko do pokojíčku usazujete, doporučit vám můžeme šikovná řešení v podobě multifunkčních postelí, které zpravidla nabízejí i zasouvací psací stůl nebo psací stůl šikovně schovaný v prostoru pod ložnou plochou. 

Dětská patrová postel Robin

Dětská patrová postel Robin

Takto šikovně vyřešený pracovní prostor nabízí dětská patrová postel Robin (stůl je umístěn pod vyvýšenou ložnou plochou a nezabírá tak ani kousek místa navíc), nebo multifunkční dětská postel Reverse (vysouvací psací stůl je ukrytý pod lůžkem a můžete jej kdykoliv vysunout a po použití znovu zasunout pod postel).

Dětská postel Reverse multifunkční - bílá

Dětská postel Reverse multifunkční - bílá

ÚLOŽNÝ PROSTOR U PSACÍHO STOLU

Stejně jako je důležitý psací stůl, neméně důležitý je pracovní prostor i prostor kolem něj. Ten by měl být, pokud možno, co nejvíce efektivní a dítětem využívaný.  Okolní prostor psacího stolu tak můžeme doplnit poličkami a závěsnými regály, které nezaberou místo na podlaze, naopak na stěně jej efektivně zužitkují. Poličku můžeme zavěsit přímo nad pracovní plochu v dosahu dítěte. K psacímu stolu lze přisunout i nejrůznější knihovny a regály, které budou pro dítě blízkým zdrojem potřebných informací. Při psaní domácího úkolu si dítě jednoduše sáhne po potřebné knize, či učebnici. Nemusí chodit daleko, a proto se rychle nerozptýlí.

Nutné je však zmínit i skutečnost, že pracovní prostor neslouží pouze pro práci, nýbrž i pro zábavu. Děti v něm mohou nejrůzněji tvořit a hrát si. Pracovní prostor by měl být v pokojíčku vždy orientovaný k oknu, zajištěn by měl být i dostatek umělého světla pro práci v pozdních odpoledních hodinách. Na psacím stole nikdy nesmí chybět lampa, která na práci vrhne dokonalé světlo. Vždyť dětské oči se neustále vyvíjí, nezatěžujte je a pracovní prostor dostatečně osvětlete.

Přečtěte si článek "Znáte výhody patrových postelí?", kde se dovíte o přednostech vyvýšených a patrových postelí.

 

Autor: Eurokosik.czNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS