V několika krocích Vám poradíme, jak vybrat správnou matraci

Na matracích strávíme 1/3 svého života, proto je důležité vybírat je z kvalitních materiálů a precizních provedení s ohledem na cenovou relaci. Každodenní spaní se projevuje na celém organismu, především na zádech. Pro jakou matraci se ale rozhodnout? Zdravotní, nebo pružinovou? Tvrdou, či měkkou? Váš zdravý spánek je naší specializací, proto Vám v následujícím článku poradíme, na co brát při výběru matrací ohled.

Při výběru nové matrace bychom měli znát víc než jen rozměry. Prvním krokem při nákupu té správné matrace je uvědomění si, k jakému užívání bude sloužit. Bude využita ke každodennímu spaní, anebo sporadicky na chatě? Tím si orientačně stanovíte cenovou relaci, ve které se budete pohybovat. Při každodenním usínání je důležitá vysoká kvalita, se kterou obvykle roste i cena. Pro občasné využívání můžete sáhnout po výhodném nákupu matrace 1 + 1 ZDARMA. Pokud však budete využívat matraci každý den, neváhejte se poohlédnout po lepších materiálech s vyššími cenami. Nevhodná matrace může totiž přispět k problémům s páteří. Správná matrace Vám naopak pomůže při odbourávání zdravotních problémů se zády. V návaznosti na použití matrace je dobré znát, kde bude umístěna. Mezi pevnou deskou, lamelovým a pevným roštem je opravdu rozdíl. Matrace, která je měkká a je položená na lamelovém roštu, bude v případě položení na pevnou desku o něco tvrdší.

Matrace 1+1 ZDARMA

Pokud měníte celou postel, vhodně vybírejte také rošt. Nezapomeňte, že spolu s postelí potřebují dýchat. Pozornost věnujte i vlastnostem matrace, se kterými jste u té předešlé nebyli spokojení. Vadilo vám, že jste během noci cítili každý pohyb a přetočení svého partnera, či partnerky? V tom případě se vyhněte nákupu latexové matrace v kombinaci s polohovatelným lamelovým roštem, která je velmi pružná.

Jak si správně vybrat?

Pořekadlo „Kolik lidí, tolik chutí.“ platí i v tomto případě. I když Vám někdo doporučí nejprodávanější, nejoblíbenější a cenově nejvýhodnější matraci, vždy si ji vyzkoušejte. Vyzkoušením se však nemyslí minutové sezení na matraci, ale minimálně půlhodinové ležení a převalování se. Vezměte si sebou na prodejnu například svoji oblíbenou knížku či noviny a uvelebte se na Vámi vybraných matracích z odlišných materiálů. Teprve pak zjistíte, která z matrací je pro Vás nejvhodnější. Pokud se Vám leželo dobře na všech typech, zohledněte při výběru cenu výrobku. Nemusíte mít strach z cenově výhodných nákupů. I levné matrace můžou být kvalitní a pohodlné.

Matrace LINEA VISCO- taštičková

V případě, že se Vám dobře leželo jak na matraci ze studené pěny, tak na matraci z pěny paměťové, můžete sáhnout po tzv. sendvičových matrací. Ty jsou složeny s několika nelepených vrstev, které lze podle potřeby prohazovat. Druhou variantou jsou partnerské matrace, které jsou většinou vyrobeny ze dvou typů materiálů. Z jedné strany je použita např. líná pěna a z druhé strany pěna studená. Matraci položíte na rošt tou stranou, na které se Vám aktuálně lépe spí. Varianta partnerské matrace je skvělou volbou také pro partnery, kteří chtějí mít stejné matrace, ale s jinou tuhostí.

Sendvičová matrace

Neopomeňte do Vašeho výběru zahrnout i osobní potřeby a pocity. V případě, že jste horkokrevný typ a celé noci propotíte, měli byste se zajímat o pružinovou matraci, která lépe odvádí vlhkost. Matrace, která není prodyšná, by neměla být položena na pevné desce. Ta totiž zadržuje vlhkost. Po pružinové matraci, nebo její kombinaci s ostatními materiály, by měla sáhnout také alergická osoba. Lidé s bolestivými klouby by měli zvolit měkčí zdravotní matraci. Pokud se chcete dozvědět něco málo o přírodních matracích, přečtěte si článek: Nová matrace vám spánek nevynese ... právě naopak.

Dostupné materiály

Jaký je vlastně rozdíl mezi pružinami, latexem, línou a studenou pěnou? Latex je pěna vyráběná z kaučuku, která vyniká výbornou elasticitou a schopností udržet si tuto pružnost po dlouhá léta. Latexová matrace se hodí pro polohovací rošty s elektrickým pohonem. Paměťová pěna (též označovaná jako líná či visco pěna) je schopna reagovat na tlak a teplo, čím se dokáže optimálně přizpůsobit tvaru lidského těla. Působením tepla pěna měkne, čímž dochází k rovnoměrnému rozložení váhy a ke snížení průměrného tlaku působícího na lidský organismus. Úplným uvolněním svalů tělo dosáhne daleko větší relaxace organismu. HR-pěna, neboli studená pěna, se vyznačuje prodyšností a vyrovnáváním teplotních rozdílů. Matrace ze studené pěny mají díky skvělé elasticitě i při vysoké objemové hustotě dlouhou životnost. Základním materiálem pro výrobu matrací je tzv. PUR pěna. Běžně se používá v dětských postýlkách i postelích. Upravením profilu matrace do jednotlivých zón je upravována její tuhost. Klasickou variantou matrací je pružinová. V dnešní době se nemusíte bát nízké životnosti, nebo brzkého proležení. Pružinové matrace najdete v kategoriích zdravotních i luxusních. Oproti pěnovým jsou velmi prodyšné a perfektně se hodí například pro děti.

Matrace MEMORY VISCO - Líná pěna

Potřebnými údaji při koupi matrace jsou v neposlední řadě i rozměry, tzn. šířka, délka a také výška. Pokud máte postel nižší výšky, věřte, že s vyšší matrací se vám bude nejenom dobře spát, ale i pohodlně vstávat.

Prohlédněte si dostupné matrace z různých materiálů na Tvoje-matrace.cz, nebo Matrace-harmonia.cz.

 

Přečtěte si také článek: Jak vybavit ložnici pro alergika?​

 

Autor: Nábytek Harmonia s.r.o.Nabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS