Proč by vám neměl chybět zahradní domek

Máte-li velkou zahradu, rozhodně se vyplatí zauvažovat nad hezkým dřevěným domečkem. Mohl by sloužit jako pevnost při dětských hrách, skrýš před deštěm během grilování nebo bouda na nářadí. Sami však uznáte, že mnohých domků by byla na nářadí vyloženě škoda.

Zahradní domky se vyrábí v různých provedeních, největší zájem je bezpochyby o ty dřevěné. Často vypadají skoro jako z pohádky. Připomínají pěkné chaloupky, luxusní domy nebo zahradní altánky. Ano, vzhled je dobré volit až po zvážení, k čemu bude domek sloužit. To by měl být první aspekt, nad nímž se budete zamýšlet.

Multifunkční domky

Dřevěné zahradní domky mají opravdu široké spektrum využití. Jako první vás nejspíš napadne úschova nářadí a sekačky. Z mnoha důvodů je to praktičtější než schovávat tyto pomůcky ve sklepě – aspoň si nenosíte špinavé nářadí domů. Pro tyto účely bohatě postačí menší domek s oknem a dveřmi.

Chcete-li domek využívat pro trávení volného času na zahradě, bude to chtít větší variantu. Dobré je vybrat stavbu, která má zastřešený prostor pro venkovní posezení, nebo vyloženě altánek bez bočních stěn. Máte-li na zahradě dost místa, klidně volte dům s více místnostmi. Můžete tam nechat třeba přespat známé po zahradní párty.

Domek pro celou rodinu

Dřevěné domky však nemusí sloužit jenom vám, perfektně si v nich vyhrají třeba děti. Za dob vašeho mládí se možná stavěly domy na stromech, ale dnešní doba je jiná. Chcete-li mít ratolesti pod dohledem, nechte je hrát si na zahradě. Malé domečky mohou sloužit i vašim domácím mazlíčkům, zejména pejskům. Dřevěné stavby vypadají dobře za každých okolností, do zahrady se prostě hodí a případně je možné opatřit je barevným nátěrem.

Na českém trhu se dá sehnat opravdu mnoho zajímavých domků, průkopníkem designových domečků ze dřeva je společnost Herold. Mrkněte na jejich web a uvidíte sami.

Autor: InHaus.czNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS