Přírodní materiály jsou in – pořiďte si dlažbu v jejich věrné imitaci

Majitelé rodinných domků a zahrad vědí, že zatravněné plochy nejsou vším. Pěkná terasa, chodník k domovním dveřím, obklady bazénu či nášlapné kameny roztroušené po zahradě krásně dotvoří dojem. Navíc jde o vysoce funkční prvky, které rozhodně využijete. Dlažba a obrubníky v přírodním vzhledu nádherně splynou s okolím.

Přírodní materiály mají svá negativa. Jak se jim vyhnout?

Současný trend přiblížení se přírodě velí jasně: na zahradě jsou žádoucí stavební prvky z přírodních materiálů. Výsledným efektem je dokonalá harmonie s okolní přírodou a s ní i jedinečná atmosféra. Pokud však používáte přírodní dřevo, musíte počítat s tím, že i ty nejkvalitnější kousky časem podlehnou povětrnostním vlivům a plísním. Nejhoršímu zabrání vhodná impregnace – doporučují se například lodní laky, nicméně určité změny v barvě a kvalitě bezpochyby nastanou. U přírodního kamene je často problém v ceně. Toužíte-li například po dlažbě z travertinu, musíte si již odložit stranou pořádnou částku. Při pokládání dlažby z přírodního kamene se také stává, že dlažební kostky nejsou stejně vysoké, protože každý kousek je originál.

Věrná imitace od společnosti PRESBETON

Společnost PRESBETON patří na našem trhu k naprosté špičce. V jejím sortimentu naleznete venkovní dlažby, schodišťové prvky, zdicí prvky i výrobky zahradní architektury v pestré škále barev a dekorů. V posledních letech se zaměřuje právě na imitaci přírodních materiálů. Pokud vás okouzlilo dřevo, ale nechcete se potýkat s jeho neustálým ošetřováním, podívejte se v jejím online katalogu například na realizace dlažby BARK, kde si můžete vybrat mezi různými dekory od kůry přes prkna až po letokruhy.

Jde o celou řadu výrobků, kam kromě dlažby spadají i palisády, obrubníky, žlaby, květináče a schodové prvky, takže můžete v jednotném stylu vybavit celou zahradu. Ačkoliv se vám to možná nezdá, obrubníky a odvodňovací žlaby jsou stejně důležité jako dlažba samotná. Na pohled sice tvoří jen nezbytný doplněk chodníku, ale výsledná kvalita celého projektu závisí právě na nich. Milovníci přírodního kamene zde naleznou imitaci břidlice, již zmíněného travertinu nebo antického kamene s patinou.

Autor: InHaus.czNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS
N