Plynové kotle Junkers: Efektivní a ekonomické vytápění s dlouholetou tradicí

Topná sezona je v plném proudu a příjemné teplo domácnosti je pro většinu z nás samozřejmostí. Často zjistíme, že vytápění není efektivní až při pohledu na fakturu za plyn. I proto se vyplatí připravit se i na tuto skutečnost. Obecně se o plynu hovoří jako o velmi drahé variantě vytápění. Opak je ovšem pravdou! Za předpokladu, že si pořídíte některý z vysoce kvalitních moderních kotlů. My se proto zaměříme nejen na ekonomické hledisko, ale také kritéria výběru nového plynového kotle. Doporučíme i konkrétní model od společnosti Junkers, jednoho z nejznámějších a nejtradičnějších výrobců. 

Plyn nemusí být drahý

plynových kotlů se obecně hovořilo o vysokých nákladech na vytápění. Jestliže máte doma starý model a vše je zkombinováno se starými okny, pak se není čemu divit. Moderní zařízení už ale s účinností začínají na 80 %, takže vytápění je maximálně ekonomické. Máte-li navíc objekt ještě zateplený a opatřený novými okny i dveřmi, není co řešit. Vysokých faktur za vytápěním plynem se nadále nebudete muset obávat. 

Jak vybírat nový plynový kotel?

Kritérií volby nového přístroje je hned několik. My se zaměříme na ta, která byste neměli v žádném případě pominout.

Zaostřeno na výkon

Velmi důležitým kritériem je celkový výkon vypočítaný s ohledem na celkové tepelné ztráty a plochu, již je zapotřebí vytopit. Na internetu je k dispozici spousta různých kalkulaček, jež vám pomohou dostat se k potřebnému číslu. Výhodnější je obrátit se na specializovanou společnost, která poskytne odborné poradenství, jako je například Topenivodaplyn.cz.

Požadavek na účinnost

Při nákupu se zaměřte i na účinnost. Nové směrnice neustále zvyšují požadavky na to, aby byly jakékoli kotle co nejvíce účinné. Minimální hranice je stanovena na 80 %. Čím vyšší účinnost přístroj má, tím je vytápění ekologičtější a úspornější z pohledu množství protopeného plynu. 

Na vzhledu záleží

Nezapomínejte ani na design. Ač se kotel často nachází v technické místnosti, měl by mít kompaktní tvar a vzhled. Rozmyslet byste se měli mezi stacionárními a nástěnnými kondenzačními nebo konvenčními kotli

Špičkové kotle od tradičního výrobce

Na trhu se nachází spousta konvenčních i kondenzačních kotlů, které lákají především nízkou cenou. Ohled je třeba brát hlavně na kvalitu a spolehlivost. Tyto vlastnosti slibují bezesporu zařízení společnosti Junkers, jejíž tradice sahají hluboko do minulosti. Vždyť první model zkonstruoval Hugo Junkers už před 100 lety. 

Plynový kotel Junkers CERACLASS

Mezi nejmodernější kotle Junkers patří model CERACLASS. Jeho hlavní předností je kombinace maximálního výkonu s minimálními požadavky na prostor. Nabízí efektivní vytápění interiéru i ohřev vody. Velkou výhodou je i jeho důmyslně řešená konstrukce. Servisní technik nemusí nijak složitě odnímat kryt, jelikož ten drží na dvou šroubech. Ovládání přístroje je zcela intuitivní a zvládne jej každý. Volit lze ale i spoustu dalších modelů od společnosti Junkers. Prohlédnout si je můžete na zmiňovaném webu Topenivodaplyn.cz.

Autor: InHaus.czNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS