Tuhou zimu přečkáte v teple mikroflanelového povlečení

Meteorologové hlásí, že pořádná zima nás teprve čeká, dočkat bychom se měli až mínus dvaceti stupňů. Při takových teplotách si pak člověk teplé postele váží ještě o něco více než obvykle. Ne každá postel je však stejně teploučká, hodně záleží na zvoleném povlečení.

Na zimu se tradičně používala froté či flanelová povlečení, která krásně hřála, ale dnes je mezi lidmi mnohem oblíbenější jejich vylepšená verze – povlečení mikroflanel

Jak vypadá mikroflanel?

Vzpomínáte si na heboučké plyšové hračky z dětství? Přesně takhle vypadá povlečení z mikroflanelu. Jde o hebké umělé vlákno s perfektními hřejivými vlastnostmi. Navíc nevyžaduje žádnou složitou údržbu – rychle uschne a nežehlí se. I to je nejspíš důvod, proč se v posledních letech objevuje ve spoustě českých domácností. Rádi v něm usínají děti i dospělí.

Nepleťte si ho s mikroplyšem

Mikroflanel se podobá plyšovým hračkám, a proto se často objevuje mylná domněnka, že jde o mikroplyš. Povlečení mikroplyš je ovšem jiné. Na první pohled to možná nepoznáte, nicméně mikroflanel je daleko jemnější a hřejivější, má totiž větší hustotu chloupků.

Nevyrábí se z něj pouze povlečení

Pokud vám hřejivý a příjemný mikroflanel bude vyhovovat, můžete do něj nakonec obléct celou postel. Kromě povlečení se dají sehnat i prostěradla mikroflanel a pak už si na vás zima nepřijde z žádné strany.

Velké oblibě se těší také deky mikroflanel – ať už použité jako přehoz na postel či jako deky na venkovní piknik. Parádně ochrání před chladem od země.

Překrásná škála vzorů

I povlečení z mikroflanelu se vyrábí v celé škále vzorů a barev. Momentálně jsou v kurzu florální vzory a černobílé dezény, ale to rozhodně není jediné, co na vás čeká v nabídkách kamenných obchodů i e-shopů. Nezapomeňte povlečení barevně sladit s barvou zdí a také prostěradlem.

Autor: InHaus.czNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS