Levné, čisté, efektivní. To je vytápění plynem

Náklady na vytápění patří k nejvyšším položkám rodinného rozpočtu. Kdo by tedy nechtěl mít topení levné, ekologické a s čistým provozem. Například moderní kondenzační kotle nabízejí splnění všech těchto přání a ještě je jejich provoz bezpečný. Když si k dokonalému spalování ještě zajistíte výhodnou cenu plynu od vhodného dodavatele, tak vaše účty za teplo mohou překvapivě výrazně klesnout. 

Staré WAWky raději vyměňte

Lokální topidla, tedy takzvané WAWky, jsou dnes již překonanou technologií. Jednotlivá topná tělesa se samostatnými hořáky v každém pokoji jsou dávno za zenitem jak v oblasti spotřeby tak bezpečnosti. Nemluvě o tom, že WAWky nejsou vůbec vhodné do novostaveb, nebo bytů po rekonstrukci. Stará okna totiž propouštěla netěsnostmi dostatek vzduchu, který je potřebný k řádnému hoření. S moderními okny není žádný problém snížit obsah kyslíku v místnosti během několika hodin na tak nízkou úroveň, že Vám hrozí zdravotní riziko a pokud máte k tomu ještě karmu na ohřívání teplé vody, pak riskujete, že vám do bytu začne proudit oxid uhličitý a v horším případě tzv. věčný plamínek zcela zhasne a bude vám hrozit otrava plynem. Pokud máte staré WAW s rozvodem plynu do každé místnosti, je určitě lepší investovat do nových moderních těles, která  mají přívod vzduchu z venku. Takové topidlo je bezpečné i pro zateplené objekty s plastovými okny. 

Kondenzační kotel má téměř stoprocentní účinnost

Lepší variantou je plynový nebo plynový kondenzační kotel. Do místností vedou pouze rozvody topné vody, cirkulující v radiátorech. Plynový kotel může být umístěn skrytě v technické místnosti nebo například na toaletě. Odkouření spalin je vyvedeno do komína. Před jeho pořízením se proto poraďte, jestli má objekt, kde bydlíte, komín nebo například světlík, kterým by šel protáhnout na střechu.

Plynové kondenzační kotle pracují s účinností až 98 % protože dokáží získávat tepelnou energii i ze spalin, které běžné kotle vypouští do komína. Rozdíl oproti standardnímu kotli na plyn může být až 30 % spotřeby plynu. 

Změnou dodavatele ušetříte další peníze

Zatímco distributora, tedy společnost, která provozuje plynovou přípojku v místě bydliště, změnit nemůžete, konečného obchodníka ano. Při výběru vhodného dodavatele plynu můžete nejen ušetřit, ale získat i lepší zákaznický servis, řadu benefitů a jistotu dodávek. Cena by každopádně neměla být jediným kritériem. Na trhu je celá řada tzv. garážových firem, které sice nabízejí nízké ceny, ale neposkytují žádný servis ani garanci a postupně zanikají. Určitě je dobré volit zlatý střed. Vyhnout se nadnárodním gigantům a najít si spolehlivou společnost s alespoň desetiletou tradicí, která nabízí kvalitní služby a zákaznickou podporu. Ideálním partnerem jsou pak dodavatelé nabízející také elektřinu. Nákup obou komodit je většinou ještě výhodnější a pro zákaznický komfort je příjemné, že chodí jen jedna faktura a jakékoliv dotazy je možné řešit na jednom místě. Dodavatelem, který tohle všechno nabízí je i společnost CENTROPOL ENERGY, a.s., která je pravidelně v žebříčku CZECH TOP 100 nejúspěšnějších firem v České republice.

Autor: InHaus.czNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS