Jak se v kanceláři cítit dobře

Dobrý pocit, pohodlí a funkčnost jsou dobrými předpoklady, jak v kanceláři strávit příjemně pracovní dobu a podat optimální pracovní výkon. Abychom tohoto dosáhli, je třeba mít kancelář vybavenou kvalitním a funkčním kancelářským nábytkem. K tomu, aby vybavení kanceláře dokonale fungovalo, je zapotřebí mít funkčně vyřešenou i celkovou ergonomii kanceláře.

Pokud rozmisťujete kancelářský nábytek, budou se vám následující rady určitě hodit.

Při zařizování kanceláře je nutné vycházet z jejího půdorysu, umístění oken a dveří. Ideální je, pokud má kancelář tvar čtverce, okna a dveře nejsou v jedné linii a prostor je dostatečně osvětlen denním světlem. I když tomu ale tak není, snažte se dodržet alespoň následující rady. Nejdůležitějším krokem je umístění pracovního stolu. Kancelářský stůl by měl mít důstojné místo, neměl by být proti oknu a člověk, který za ním sedí, by neměl sedět zády ke dveřím. Takové umístění může vyvolávat jistý pocit zranitelnosti a ztráty kontroly, neví, kdo vchází do místnosti za jeho zády.  


Oblíbené sestavy kancelářského nábytku – zdroj www.kancelar24h.cz

 

Sedací nábytek v kanceláři

Abyste se cítili při práci pohodlně a dostatečně fit, nesmíte zapomenout na správný výběr sedacího nábytku, tedy kancelářských křesel, křesílek, židlí či stoliček. Tento sedací nábytek je důležitou součástí každé kanceláře a především kancelářská křesla jsou pro pohodlí a celkové vyznění kanceláře důležitá. 

Jaké je ideální kancelářské křeslo?

Musí být dostatečně velké s opěrnou částí až do výše hlavy. Tím je zajištěno pohodlné sezení s celkovým opřením zad i hlavy. U kancelářského křesla by neměly chybět opěrky pro ruce. Při delším sezení v kancelářském křesle poskytují odpočinek pro ruce v klidové poloze. To je velice důležité pro celkovou relaxaci těla při práci v kanceláři. Vaše nové kancelářské křeslo proto vybírejte velice pečlivě.


Zajímavé kancelářské křeslo Larry - zdroj www.kancelar24h.cz

 

Pokud hledáte vhodného dodavatele a prodejce kancelářského nábytku na Slovensku, najdete jej nejčastěji pod heslem „kancelársky nábytok“. Jedním z největších prodejců na Slovensku je internetový obchod www.kancelaria24h.sk. 

Najdete na něm dostatek odborných informací o vybavení vaší kanceláře kancelářským nábytkem.

Autor: InHaus.czNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS
N