První dáma architektury Jižní Afriky Katte Otten  vystoupí v Praze

​Nejznámější jihoafrická architektka Katte Otten se první prosincový čtvrtek představí v rámci série přednášek Architektky II v  pražském kině Světozor. Podílela se na řadě významných muzeí a památníků apartheidu, boří mýty propojováním afrických slamů s historickými centry měst. V její tvorbě se snoubí elegance a čistota moderní architektury s respektem k africké tradici, silné vlivy místa a krajiny, do které své objekty citlivě zasazuje, a historické i politické souvislosti prostoru.

 Michal : Architektka Kate OttenMezi nejvýraznější projekty této architektky patří muzea a památníky jako je například rekonstrukce věznice Womens Jail Museum, nebo Gabriel’s Garden Pavilion v Johannesburgu i celá řada residenčních budov. Kate Otten získala mnohá ocenění, účastní se jako porotce významných soutěží v Jihoafrické republice, publikuje a přednáší doma i v zahraničí. Tato přednáška uzavírá dvouletý cyklus o ženách architektkách a je první přednáškou spolku Kruh s hostem z afrického kontinentu.  

 

Podrobnější informace o přednášce jsou k dispozici na www.kruh.info. Rezervace vstupenek na kinosvetozor.cz, vstupné 70 Kč, snížené 50 Kč. 

Přednáška nám může rozšířit obzory o mimo euroamerické architektuře a navazuje na letošní bienále, kdy se evropskému světu nabídl vhled do architektury v Asii, Jižní Americe a Africe“, dodává k přednášce Marcela Steinbachová, čerstvá držitelka titulu Architekt roku 2016 a předsedkyně pořádajícího spolku Kruh.

Kate Otten patří mezi nejuznávanější architekty Jižní Afriky. Pracuje s tradičními materiály i postupy.  Je přesvědčena, že domy mají být nejen funkčním prostorem, ale zároveň musí uspokojit emocionální a duchovní potřeby uživatelů. Vystudovala architekturu na Witwatersrandské univerzitě v Johannesburgu. V roce 1989 založila vlastní architektonické studio Kate Otten architects, které si získalo svou prestiž díky realizaci rozmanitých projektů, jež se mimo jiné vyznačují citlivostí k africké tradici a vytváří tak opozici k převažující „západní“ estetice. Mezi další významné projekty patří Art terapeutické centrum v Sowety, rekonstrukce historické věznice v Johannesbugu, památník Anglo-American Reinvention a další. V roce 2015 získala čestné uznání mezinárodní ceny  arcVision International Prize. Další podrobnosti na www.kateottenarchitects.com.

 

1. prosince od 19:30

Kate Otten (JAR), Negotiating landscapes / Vyjednávání krajiny

V angličtině, bez tlumočení, vstupné 70 Kč / studenti a senioři 50 Kč

Kino Světozor, Vodičkova 41, Praha 1

Pořádá: Kruh z. s.
Pod záštitou: České komory architektů 
Projekt podporují: Ministerstvo kultury ČR, Státní fond kultury ČR, Magistrát hl. m. Prahy, Nadace české architektury, The Swiss Arts Council Pro Helvetia, Laufen CZ s. r. o., SIPRAL a. s., MDA Praha s.r.o., MY DVA group a. s., FORBO FLOORING, OP Tiger s.r.o., Velvyslanectví Jihoafrické republiky
Mediální partneři: Radio 1, RadioWave, ERA21, archiweb.cz, Earch, časopis Stavba, Material Times

zdroj: SMART Communication s.r.o.

Autor: InHaus.czNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS
N