HOME3 - zdravý dům plný kyslíkových iontů

To se takhle jednou odpoledne sešli tři muži a povídali si o tom, co pro ně znamená dobré bydlení. Stavební inženýr Libor Hrouda se už léta zabýval zdravotními aspekty bydlení, chtěje rozlousknout, proč je nám v nějakém domě dobře a v jiném blbě, někdy dokonce tak, že jen pouhým pobytem tu můžeme vážně onemocnět.

 Léta dával dohromady různá opatření (klidně si tomu říkejte vychytávky), stavební i nestavební povahy, jejichž souhrnným působením na člověka lze doma dosáhnout prokazatelně větší pohody, menší únavy, takřka zázračných účinků pokud jde o vitalitu a empiricky ověřeného pocitu (žádné šamanství, probůh!) kvalitního prostředí k životu. Způsobují to negativní kyslíkové ionty, kterých by ve zdravém domě mělo být alespoň stejně jako u potoka v hustém borovém lese.

             Tohle zaujalo obchodníka a marketingového odborníka Honzu Brodyho natolik, že se za tím rozhodl vidět podnikatelskou příležitost. Právník Daniel Macek zase okamžitě zapracoval na zakládacích dokumentech a firma, jejíž náplní měla být výstavba zdravých dřevostaveb pro bydlení, se začala rýsovat. Nazvali ji HOME3, dřevo – energie - život, což dost dobře vyjadřuje její náplň i raison d'être. 

              Vysnili si tři různě veliké rodinné domy a obrátili se na architekta a publicistu Honzu Rampicha, jehož práci i články v časopisech o bydlení (nejvíce Dům a zahrada) dobře znali. Honza použil domy ze svého ateliéru, které se osvědčily a v různých modifikacích už po světě stojí. Do nabídky bylo nutné také zapracovat projekty individuální, stavěné s technologií HOME3, která zatím prochází licenčním řízením. Brzy, takřka okamžitě po založení firmy, se na stole objevily požadavky i na jiné typologické druhy staveb (od rybích grilů po mateřské školy). To už společníci byli, stejně jako mušketýři, čtyři.

             Dnes je firma připravena vám dodat některý z domů své základní řady: Eva3- podlahová plocha 95,78 m2, cena bez DPH cca 2,99 mil. Kč, Olga3- 113,65 m2, cca 3,58 mil. Kč a Alena3 - 161,55 m2, cca 4,39 mil. Kč. To jsou ceny na klíč vč. projektu a vyřízení stavebního povolení. Samozřejmě můžeme dodat např. jen základovou desku a hrubou stavbu, tzn. konstrukci domu, ztuženou OSB deskami, nebo dům s kompletně vyřešeným obvodovým pláštěm i příčkami, výplněmi otvorů atd. S každým jednáme individuálně a dům doprojektujeme podle jeho osobní volby, avšak vždy tak, aby v něm technologie Home3 fungovala. Navíc jsme v poslední době navázali trvalou spolupráci s předním českým odborníkem v oblasti feng šuej Robertem Haluskou, který domy upravil podle zásad tohoto prastarého čínského učení a s klienty, kteří projeví zájem, probere řadu možností a doporučení, od interiéru a barev po zahradu a umístění domu na pozemku.

             Co to jsou negativní kyslíkové ionty, jak vznikají a jaké účinky mají na naše zdraví a vitalitu se může klient dozvědět od odborníků z nejpovolanějších, se kterými jsme natočili krátká videa (viz náš web). Jedná se o Ing. Zdeňka Buřivala, CSc., vědce v požehnaném věku, který zasvětil negativním iontům vlastně celou svou vědeckou dráhu, a MUDr. Pavla Slavíka, primáře dětské speleoterapeutické léčebny v Císařské jeskyni v Moravském krasu. Najdete tu ale také bakalářskou práci o účincích těchto iontů, zpracovanou na fakultě elektrotechniky a informačních technologií VUT Brno a řadu dalších odkazů pro hlubší studium, např. http://www.cez-okno.net/clanok/zdravotni-prinos-negativnich-iontu.

         V zásadě se dá říci, že negativní lehké vzdušné ionty jsou shlukem 10 – 30 plynných molekul, navázaných na elektricky nabitou částici, elektron. (Poznámka: mrzí nás, že právě negativně nabitá částice je emisarem těchto ozdravných efektů; občas se veřejnosti špatně chápe, že cokoli negativního může být pro zdraví dobré. Nuže – je to s tím úplně stejné, jako když je negativní váš HIV test, zkrátka dobrá zpráva :o))). Těchto záporně nabitých shluků, iontů, by mělo být kolem vás alespoň 800 – 1000 v jednom kubickém centimetru vzduchu. Bohužel jich tam bývá ale podstatně méně, v prostředí našich měst či v interiérech mizerně postavených, větraných a vytápěných budov se jejich koncentrace často blíží nule. V Praze, přímo na Karlově mostě, kde řeka, pohybující se voda, vznik iontů významně podporuje, jich naměříme tak 400 na cm3. V hustém borovém nezaprášeném lese jich bývá o něco více než 1000, na mořském břehu až 5000 ks/m3. U nás v Česku jich ale pravděpodobně nejvíc zastihneme v jeskynních prostorách (až 20 000 ks/m3) či po pořádné bouřce na horách. To jsme zatím ještě nezměřili, uvádí se ale, že jich tu může být až 50 000.

                 A účinky těchto iontů na zdraví? Jsou opravdu ohromující, však posuďte sami: roztahují cévy, stabilizují krevní tlak, zvyšují krevní alkalit, podporují močení a zvyšují koncentrace dusíku v moči, posilují kosti, stabilizují dýchání, snižují tepovou frekvenci, zlepšují srdeční funkce, podporují rychlost fyzického zotavení, zklidňují nervový systém a podporují zdraví růst. A' propos – významně zvyšují také chuť na sex...

             Chceme na náš trh s rodinnými domy přinést nejen něco opravdu architekto-nicky i provozně kvalitního, ale i výraznou přidanou hodnotu – zdraví a vitalitu celé rodině. A mimochodem: množství negativních iontů v hotovém domě vám prokážeme kontrolním měřením naším speciálním iontmetrem NT-C101A japonské výroby nebo si ho můžete objednat u Státního zdravotnického ústavu. Vše ostatní na www.home3.cz.

 

Ing. arch. Jan Rampich
partner HOME 3, s.r.o.                

Autor: HOME 3 s.r.oNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS
N