Jak a podle čeho vybírat koupelnový nábytek?

Koupelna je hlavní místo pro hygienu, praní prádla a podobné činnosti. Nákup nábytku vyžaduje promyšlený postup, při kterém dokážete využít prostor na maximum a získat skutečně funkční a příjemně vypadající místnost. Na co se hlavně zaměřit při nákupu koupelnového nábytku?

Funkčnost a bezpečnost

Základem je zajištění dostatečného prostoru pro všechny potřebné věci. Vzhledem k tomu, že je v koupelně často mokrá podlaha, je dobré pořídit skříňky na nožičkách, či zvolit jejich závěsnou variantu. Při plánování uložení čistících prostředků dbáme na to, aby k nim neměly přístup malé děti. Nebezpečné prostředky uložíme do vyšších poliček a celou skříň zabezpečíme tak, aby nebylo možné jí převrhnout. 

Správné rozměry

Není nic horšího než si pořídit skříně, které sice pěkně vypadají, ale zbytečně zabírají příliš místa a nepasují do sebe. Nábytek na míru bývá velmi drahý. Praktický modulární nábytek do koupelny nabízí řešení podle vašich představ. Při rozvržení umístění jednotlivých skříní myslete na jejich snadné a praktické otevírání. Vezměte v úvahu umístění okna, dveří, umyvadla, sprchového koutu a vany. Poličky by měly být v takové výši, aby na ně dosáhlo i dítě a mohlo si vzít například zubní kartáček. 

Styl a barva

Samozřejmě záleží i na tom, jak bude místnost vypadat. Vhodná barevná kombinace spolu s odpovídajícím stylem by měla ladit k již stávajícímu vybavení. Pokud v dohledné době neplánujete přestavbu celé koupelny, snažte se vybírat neutrální koupelnové skříně hodící se i ke starší vaně. Zvolená barva ovlivní celý vzhled místnosti a nabídne celkový pocit. Například modrá barva je uklidňující a ideálně se hodí do relaxační místnosti typu koupelny. 

Nakupte koupelnový nábytek u profesionálů, kteří vám dodají to nejlepší možné řešení.

Autor: InHaus.czNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS
N