Víte, jak koupit správné ručníky a osušky?

Nákup osušek a ručníků se může zdát jako rutinní činnost, které není potřeba věnovat žádnou pozornost. Opak však může být pravdou a vhodným výběrem si ušetříte spoustu starostí. Výběr ručníků a osušek není žádná věda. Stačí jenom znát několik základních pravidel a nemůžete udělat chybu.

 Kvalitní materiál a zpracování

Ručníky a osušky by měly být především z kvalitního materiálu. Nejčastěji se jedná o bavlnu, případně froté ručníky. Výjimkou již nejsou ani bambusové ručníky. Všechny tyto materiály totiž nabízí dostatečnou jemnost a hebkost v kombinaci s výbornými savými schopnostmi. Právě schopnost absorbovat tekutinu je u osušek klíčová. Vždy se snažíme zvolit takové ručníky, které jsou z přírodního materiálu. Při výběru hledíme i na zpracování, kdy by mělo být na první pohled jasné, jestli se jedná o kvalitní práci bez vad a nedotažených detailů. 

Odpovídající design

Každá koupelna má svůj jedinečný styl. Právě proto očekáváme, že i ručníky a osušky budou nějak vypadat. Odpovídající design by měl být dalším faktorem pro výběr správných ručníků. Zvolte ladící barvy a vhodné motivy, které budou pěkně vypadat s dalším vybavením koupelny. Nebojte se ani kontrastních barev, kdy osušky můžou mít jinou barvu než ručník. 

Rodinne Baleni.cz: Dětská osuška HLEDÁ SE DORY 70x140cmRodinne Baleni.cz: Froté ručník DARIA - černá 50x100 cmRodinne Baleni.cz: Bambusový ručník YOONA - fuchsiová 50x90 cm

Dostatečná zásoba

Často se stává, že potřebujeme jet na dovolenou a nutně si s sebou musíme vzít nějaké ručníky. Nejhorší okamžik nastává ve chvíli, kdy jsou všechny špinavé a nemáme žádné čisté, které můžeme použít. Pokud tedy plánujete pořízení nových ručníků a osušek, zkuste si spočítat, jaký počet bude nejlepší. Toto číslo se odvíjí od počtů členů domácnosti a nutnosti používat ručníky. Při chození do posilovny a malých intervalech praní můžeme potřebovat více ručníků, než by se mohlo zdát na první dojem. 

Pokud si stále nevíte rady, podívejte se, jak vybírat ručníky a osušky.

Autor: InHaus.czNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS