Náš spánek si zaslouží jen tu nejlepší podporu a rozvahu

Přemýšlet nad kvalitou odpočinku je velice důležité a neměli bychom dát na první dojem. Stejně tak platí pravidlo, že není reklama jako reklama a vzhledem ke zkušenostem, které se různí, by se při řešení způsobu jak uložíme odpočinout svá těla, měl brát v potaz každý detail, jenž lze podložit ověřenou skutečností. Srovnat tolik parametrů najednou není tak těžké, jak by se mohlo zdát, pokud využijeme opravdu spolehlivých zdrojů.

V první řadě si musíme dát pozor na klamavé marketingové tahy, kdy se prodejce používáním chytlavých výrazů snaží vzbudit v zákazníkovi dojem, že není nic zdraví prospěšnějšího než právě produkt označený určitým lákavým slovem. Platí to zejména u „zdravotních matrací“, kdy v zásadě platí fakt, že ŽÁDNÁ z matrací ZDRAVOTNÍ není! Více vyhovující je termín „zdravotnický prostředek“, který však Ministerstvo zdravotnictví povoluje používat pouze u těch produktů, které mají klinické hodnocení.

Důvěřujme, ale prověřujme

V případě, že nás zaujme výrobek s nějakým takovým označením, je dobré vyžádat si předložení opravňujících dokladů. Stejně je to i s matracemi „přírodními“. Ze sta procent přírodní matraci vyrobit nelze, jelikož by pak muselo jít o výrobu ze 100% bavlny, 100% vlny atd. To konstrukce a nároky na využití prostě nesplňují. Bez přidání syntetických a dalších složek je výroba prostě nemožná.

Důležitý je například i fakt, že i takový 100% přírodní latex dle lékařských výzkumů obsahuje více než 150 druhů bílkovin, z nichž řádově 35 může při styku s lidským organismem působit jako agresivní alergen! Navíc vzhledem k jeho naprosto neprodyšným pórům vyvstává problém s neprodyšností a ta vede k otázce vlhkosti – vlastnosti v kvalitě spánku jistě neochvějně rozhodující.

Silný argument složení

Výrazným vítězem ve volbě materiálů se čím dál více ukazuje polyurethanová pěna. Německý Eurofoam a americký výrobce Carpenter garantují materiály testované Oeko-Tex testy, což v překladu pro běžného uživatele znamená třeba i to, že mohou být používány k výrobě pěnových matrací pro kojence. Zejména pro skutečnost, že neobsahují ftaláty. Testy dále zohledňují ještě další řadu faktorů souvisejících s kvalitou pur pěny.

Za snahou o skvělé složení materiálu však těsně navazují i nároky na správné používání matrací. V neposlední řadě hraje roli též úprava proti roztočům na bázi přírodních a rostlinných esencí z citrónu, levandule a eukalyptu. Firma Purtex nabízí jako jediná v republice použití GREENFIRSTU s licencí a patentem firmy Breyner, což zaručuje likvidaci roztočů s účinností 93% do týdne a v rozsahu do 6 týdnů plných 100% – a to v potahu i v jádru matrace.

Velmi důležitým faktorem je však i vzdušnost a propustnost. Od roku 2015 Purtex disponuje technologii kvalitní perforace, díky které jsou matrace skutečně vzdušné v celé výšce matrace a z jádra je díky ní velmi dobře odváděna vlhkost. Jejím špičkovým zástupcem je novinka na trhu – pěna xdura splňující veškeré požadavky pro moderní pěnové materiály:

  • dlouhou životnost

  • nezničitelnost

  • prodyšnost

  • komfort

Kvalita za rozumnou cenu

Nezanedbatelnou součástí výběru je u spotřebitele právě poměr ceny a kvality. Pokud chceme zdravě spát, musíme svou volbu svěřit odborníkovi. Společnost Purtex k výrobě používá výhradně kvalitní a certifikované materiály dle mezinárodní normy Öko-Tex. Schvalování jejich výrobků probíhá ve zkušební laboratoři a již od roku 2006 bylo započato klinické hodnocení matrací jako zdravotnického prostředku.

Výrobky Purtexu odpovídají všem právním nárokům na označení CE, od požadavků na zdraví a bezpečnost až po ochranu životního prostředí. Volbou pěnové matrace z dílny Purtexu nezískáváme tedy pouze to nejlepší, co si pro svůj kvalitní odpočinek můžeme přát, ale i jistotu, že za rozumnou a přijatelnou cenu dostáváme přesně to, co od této své investice očekáváme.

Autor: InHaus.czNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS
N