Jak vybrat venkovní žaluzie

Chrání vás před dráždivým slunečním svitem, případným zlodějům přitíží práci, váš dům díky nim získá neotřelý vzhled a navíc jsou velice stylové! Venkovní žaluzie se stávají velmi oblíbenou stínící technikou pro rodinné domy, byty, ale i kanceláře.

Dnešní architektura často využívá velké prosklené plochy situované na jižní stranu, díky tomu získáte pasivní solární zisky a sníží se tak potřeba tepla na vytápění.

Ať je léto nebo zima, žaluzie budou prima

Když je v létě 30 stupňů a vše je rozpálené, není nic příjemnějšího než přijít domů, kde je krásný chládek. Venkovní žaluzie vám tento příjemný chládek pomohou získat i bez klimatizace, která není občas příliš vhodná. Žaluzie dokáží odrazit jak paprsky, tak i teplo ještě před okny, tím pádem toto teplo nevnikne do interiéru a nedochází tak k jeho přehřátí. Jednou z největších předností venkovních žaluzií oproti roletám, je jejich regulativnost světla. Díky tomu, že jsou lamely pohyblivé, můžete je nastavit, tak aby měly optimální sklon. V zimním období naopak jistě oceníte, že částečně omezují únik tepla. Prokázalo se, že pokud budova využívá venkovní stínění, sníží toto stínění spotřebu energií až o 25%. Tepelně izolační funkce žaluzií je ovlivněna i tvarem a barvou lamel, proto se nebojte obrátit s případnými dotazy na odborníky.

Na co je dobré si dát pozor

Venkovní žaluzie se většinou vyrábějí z plastu či hliníku. Pokud se rozhodnete pro plastové žaluzie, jistě budou levnější než ty z hliníku, ale počítejte s tím, že vám můžou vlivem slunečního záření či mrazu popraskat. Hliníkové žaluzie pořídíte s většími náklady, nicméně se vám tato investice vrátí díky dobré izolaci, dlouhé životnosti a vysoké odolnosti. Ovládání venkovních žaluzií velice usnadní motorizace. Díky automatickému ovládání můžete například využít funkce sluneční a větrné automatiky, díky této funkci ochráníte zároveň své žaluzie s interiérem. Navíc díky motorizaci ovládání prodloužíte celkovou životnost venkovních žaluzií.

Autor: LOUVER.CZNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS
N