Podpořte zdravý spánek (nejen) výběrem kvalitního prostěradla

Spánek do velké míry rozhoduje o tom, jaký budete mít následující den. Sami jistě víte, že když se nevyspíte, jste bez energie, nevýkonní a celkově se necítíte dobře. Udělejte maximum pro svůj zdravý spánek. Začněte třeba tím, že si vyberete vhodné prostěradlo.

Výběr prostěradla

Prostěradlo není jen kusem látky, který je na lůžku, abychom nespali přímo na matraci. Je třeba si uvědomit, že je v přímém kontaktu s naší pokožkou, a proto musí splňovat určité nároky na kvalitu. Mělo by být příjemné na dotek, dobře sát pot a v neposlední řadě dlouho vydržet. Během noci je namáhané, zvlášť pokud se hodně převracíte.

Soustřeďte se proto na výběr materiálu. Rozhodně nic nezkazíte plátěnými lůžkovinami z čisté 100% bavlny. Klasikou jsou bílá prostěradla, ale v oblibě jsou také další barvy. Zajímavé je i černé prostěradlo. Výběrem vhodné barvy dokreslíte vzhled místnosti.

Stoprocentní bavlna může být v různé podobě. Jste-li nároční na kvalitu a chcete-li „vylepšené“ vlastnosti, vyberte si jersey prostěradla. Vyznačují se velkou prodyšností a vysokým stupněm absorpce vody. 

Rozšířená jsou také froté prostěradla ze smyčkových tkanin vznikajících nedorazem paprsku při tkaní. Hodí se díky své hřejivosti především pro zimní období. Celkově jsou kvalitní a mají vysokou savost. 

Kromě výběru materiálu (uvedli jsme si jen některé možnosti) a barev dbejte na to, abyste zvolili správně velikost a produkt, který bude dobře držet na posteli.

Co je ještě důležité pro kvalitní spánek

Máte vybrané lůžkoviny (včetně povlečení), které splňují vaše nároky nejen na design, ale i na kvalitu? Podpořte zdravý spánek ještě jinak. K němu přispívá mimo jiné vše, co souvisí s vaším lůžkem - matrace, rošt a rám postele. Aby se vám dobře spalo, je samozřejmě nutné zajistit si klidné prostředí bez hluku, dostatečné větrání, psychickou pohodu a našli bychom rovněž další tipy pro lepší spánek.

Autor: InHaus.czNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS