Materiál na terasu: dřevo, nebo dřevoplast?

Terasa je místo stvořené k relaxaci a odpočinku. Je však potřeba dobře promyslet některé aspekty její stavby. Kromě postavení vůči slunci a prostorového řešení je to materiál, z něhož se bude vyrábět. Varianty jsou v zásadě dvě – klasické dřevo nebo WPC, dřevo-plastová prkna. Obě mají svoje pro a proti.

Dřevo je klasika

Pro dřevo mívají lidé zkrátka slabost. Je to klasický, léty ověřený materiál, který přináší na terasu, do zahrady nebo kamkoliv, kde je užito, svůj charakteristický přírodní půvab. Navíc je teplé a pocitově měkké, což i v exteriéru působí pocit útulnosti a pohody. To, že jde o přírodní materiál, však přináší i své nevýhody. Štěpí se z něj třísky, je nutné jej impregnovat a lakovat, ve vlhkých podmínkách se může obzvláště méně kvalitní dřevo kroutit. Přes nižší pořizovací cenu vyjde v dlouhodobém horizontu dráž.

Řešení? Technicky přívětivější WPC

Dřevo-plastové desky WPC nejsou tak úplně ze dřeva – dřevěné jsou z 60 %, zbytek tvoří polymer. Přesto jsou vzhledově i pocitově velmi podobné. Jejich výhodou je, že jsou bezúdržbové, protiskluzové (to oceníte zejména tehdy, chcete-li terasu vybudovat okolo bazénu) a dlouhodobě drží barvu. Cena, za kterou si WPC terasu pořídíte, je o něco vyšší, než je tomu u dřeva, ale návratnost je vysoká: na tom se podílí nejen ušetřené korunky za impregnaci a lakování dřeva, ale také vyšší životnost. Možná, že dřevo je dřevo, ale plast má zkrátka své neoddiskutovatelné výhody.

Pozor na levné napodobeniny!

Rozhodnete-li se pro WPC terasu, dejte si však pozor na to, co si pořizujete. Není totiž složité podlehnout lákadlu nižší ceny produktu, který si hraje na „skoro to samé“. Tyto nekvalitní kopie jsou duté, a tak se časem kroutí, prolamují a praskají. Kromě toho se obvykle využívá levnějších materiálů. Prohlédněte si raději katalog a ceník WPC teras ověřeného dodavatele WOODparket.

Autor: InHaus.czNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS
N