Zahradní pergoly a altány nejen pro letní relaxaci

Posezení pod pergolou není příjemné pouze v létě, pohodový čas pod přístřeškem budete zažívat od jara do podzimu. Ať už prší nebo pálí sluníčko, zahradní altány a pergola vám poskytne ideální prostředí na čerstvém vzduchu.

Ideální doplněk každé zahrady

Jestliže přemýšlíte, jak si chvíle strávené na zahradě ještě zpříjemnit, zvažte koupi zahradní pergoly. Pokud hledáte místo, kam se po těžkém dni schovat, vypít si v klidu kávu a popovídat si se svými blízkými své zážitky, bude pro vás pergola či altán ideálním řešením. Každý se jistě těší na pořádný kus masa z grilu, občas se můžu stát, že vám počasí nepřeje. Máte naplánované grilování, pozvané přátelé a začne pršet. Pokud budete mít altán nebo pergolu už si s tím to problémem nemusíte dělat starosti, před deštěm vás ochrání zastřešený přístřešek. Při výběru správné pergoly získáte pro svou zahradu krásný doplněk. Pro zahradní altány jsou krásnou ozdobou různé popínavé květiny. Tyto květiny z vašeho přístřešku udělají dominantu zahrady a navíc vám poskytnou skvělou stínící clonu, kterou jistě v parném dnu uvítáte. Jestliže bude pergola nebo altán umístěn na strategickém místě, zvědavé pohledy sousedů a kolemjdoucích se pro vás stanou minulostí.

Zahradní pergola nebo altán?

Jak altán, tak i pergola vám bez rozdílů do života přinesou samé příjemné prožitky. Ale nepatrné rozdíly mezi nimi opravdu jsou. Jedním z hlavních rozdílů je jejich umístění na zahradě. Zahradní altány jsou umístěny na pozemku samostatně, nejsou tedy spojeny s jinou stavbou. Některé altány stojí na pevných sloupech a nemají žádnou podlahu. Naopak zahradní pergoly najdete většinou postavenou podél domu. Pergola bývá zastřešená, ale nemusí být, ovšem jestli bydlíte v místě, kde často prší, bude pro vás zastřešená varianta jistě výhodnější. Jelikož je pergola umístěna hned u domu bude pro milovníky grilování jistě lepší vybrat právě ji. Nejenže to nebudete mít pro různé suroviny tak daleko, ale také jednodušeji zapojíte například světlo či rádio.

 

Autor: InHaus.czNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS
N