Vybíráme podlahu do ložnice

Ložnice je specifickou místností, kde odpočíváme, spíme a trávíme poměrně dost času. Proto je důležitý výběr nejen postele, ale také podlahy. Neměla by přitahovat prach, měla by být příjemná na chození bosky a její údržba by neměla být příliš náročná na úklid. Jaké podlahové krytiny tohle všechno splňují, jsme vám sepsali v následujícím článku.

Ložnice oáza klidu a zdravého spánku

V ložnici trávíme spoustu času aniž bychom si to uvědomovali. Většina odborníků na zdravý spánek vždy apeluje na výběr kvalitní postele, tedy rámu, roštů a matrace, ale také dodávají, že v ložnici musí být příjemné klima. Proto nepodceňujte výběr postele ani podlahové krytiny.

 

Teplý a příjemný koberec

Dávno už odzvonilo kobercům, které byly lapače prachu, nečistot a nešli pořádně vyčistit. V současné době jsou nejen výkonnější vysavače, které díky speciálním filtrům a výkonu vysají i nejdrobnější nečistoty a mirkoorganismy, ale také byly vyvinuta speciální vlákna, která prach a nečistoty odpuzují nebo je naopak uzavřou v sobě a pustí až při vysávání.

Nemusíte se tak obávat, že kvůli koberci budete mít nadbytek prachu, naopak. Navíc koberec je jediná podlahová krytina, která nestudí ale hřeje. Pro bosé nohy a první krok z postele je to nejlepší povrch. Navíc se prodávají v nejrůznějších barevných a vzorových kombinacích a zapadnou do každého interiéru.

 

V případě, že v ložnici už podlahovou krytinu máte, ale chcete ji něčím oživit a zajistit si teplo od nohou, pak můžete levné kusové koberce, které když vás přestanou bavit můžete srolovat a zavřít na půdu.

Stále více oblíbený korek

Korek a podlahy z něj si v českých domácnostech pomalu nacházejí své místo. První důvodem je, že korek je přírodní materiál a vnese tak do ložnice originalitu, jedinečnost a kousek přírody. Interiér je útulnější a získá příjemnou atmosféru.

 

Korek díky své struktuře dosahuje výborných zvukových a tepelných izolačních vlastností. Korkové podlahy jsou pružné a měkké, uleví tak vašim kloubům a zádům a také vás nebudou studit nohy.

Podlaha, kterou si položíte sami

Plovoucí podlahy jsou v současné době nejoblíbenějšími a nejvíce vyhledávanými podlahovými krytinami. Je to díky jejich velmi přijatelné ceně, která je řadí mezi nejlevnější podlahy. Vyrábějí se z různých materiálů, jako je dřevo, laminát nebo vinyl.

 

Od vybraného materiálu se pak odvíjí jejich vlastnosti, údržba i vzhled. Pokud zvolíte vinylové nebo laminátové plovoucí podlahy, pak si s jejich úklidem nemusíte dělat velkou starost. Postačí vám mop a běžný saponát.

 

Výrobci laminátových a vinylových podlah na trhu nabízejí širokou školu barev i vzorů. Mezi oblíbené patří motivy dřeva a jiných přírodních materiálů, které jsou velmi reálné, nebo naopak motivy netradiční, barevné a vzorované. 

 

Vyvarovat byste se měli levným plovoucím podlahám. Nejen, že jsou méně odolné proti poničení a škrábancům, ale také ztrácejí svou barvu a tvar. Levné plovoucí podlahy se vyrábějí z nekvalitního materiálu a tak nedosahují vlastností, které slibují.

Tradiční dřevěné podlaha

V případě, že si potrpíte na klasiku a kvalitu, měla by vaše volba směřovat ke dřevu a dřevěným podlahám. Dřevěné podlah se vyznačují svojí dlouhou životností, výbornými tepelnými vlastnostmi a jedinečným vzhledem. Každá laťka dřevěné podlahy je originální, díky ní dodáte své ložnici atraktivitu, luxus a kus přírody.

Autor: InHaus.czNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS
N