Na co se doma dají využít kartonové krabice

Nevyužité kartonové krabice se čas od času objeví u každého doma. Přijde nám balík, něco si koupíme nebo nám zbydou krabice na stěhování. Vzhledem k tomu, že téměř všechno zboží je zabaleno v krabici, tvoří tento obalový materiál neuvěřitelných 9 % odpadu na typické skládce. Ale není to škoda? Lepenka vydrží dlouho pěkná a než ji recyklujete, je možné ji využít na spoustu kreativních a praktických věcí. Pojďme se na některé z možností podívat.

Domeček pro děti na hraní

Dnešní děti mají tolik hraček, že ani nevědí, co s nimi dělat. Věřte ale, že jednoduchá krabice z lepenky jim často stačí ke štěstí. Vyříznete okna a dveře, krabici hezky namalujete a je hotovo!

 

Úložný prostor

Kdo z vás doma nemá žádnou krabici plnou starého harampádí nebo hromady papírů? Dají se z nich postavit poličky, knihovny, nebo se jen tak schovají pod postel, do sklepa či na půdu. Když si je hezky pomalujete nebo ozdobíte balicím papírem, nadělají parádu. Vždyť kartonové krabice s různými vzory prodávají i obchody jako IKEA.

Pomocník v garáži

Každý, kdo se někdy pokoušel odstranit olejovou skvrnu, ví, že je dobré nechat olej kapat na něco jiného než podlahu v garáži. Mnoho automobilových odborníků doporučuje dát pod auto velký kus kartonu, abyste zjistili, odkud kapalina uniká. Motorový olej bude mastný a černý, brzdová kapalina je světlá. Chladicí kapalina je obvykle červená, brzdová má většinou žlutou barvu.

Na zahradě

Někteří lidé jsou zvyklí klečet na kuse lepenky, jiní používají rozřezané krabice v zimě. Naskládají je kolem keřů a rostlin a tím je izolují. Karton se přes zimu krásně rozloží.

Ochrana povrchu

Plánujete malovat? Na co utrácet za plachty, když můžete celou podlahu zarovnat lepenkou. Tlusté papírové krabice také dokonale vsáknou vodu, takže podlahu spolehlivě ochrání. 

Trochu kreativity na konec

Nakonec pro vás máme ještě jeden speciální tip. S trochou kreativity dokážete z kartonových krabic vytvořit opravdu umělecká díla. Na internetu jsou stovky nápadů na lepenkové mrakodrapy, kostýmy na maškarní, špionážní periskopy, kytary, roboty, truhly na poklad, nábytek i vikingské lodě. Fantazii se meze nekladou, chce to jen velkou zásobu krabic! Sehnat se dají třeba na ObalyKredo.cz.

 

zdroj foto: www.instructables.com, pinterest.com

Autor: InHaus.czNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS
N