claro. TIPY 2. Ložnice a dětské pokoje

Nevíte si rady s rozmístěním světel ve svém pokoji, bytě nebo domě? Naše týdenní série článků, zaměřená přesně na toto téma vám určitě pár tipů dodá! Tento týden pro vás máme článek speciálně o ložnicích a dětských pokojích.

Pokračování užitečných tipů, jak správně rozmístit světla ve svém interiéru!

Tentokrát si posvítíme na ložnice i dětské pokojíčky.

 

Ložnice

 

Do ložnice, jakožto převážně relaxačního prostoru, kromě centrálního svítidla můžeme umístit ještě světlo tlumené, například stojací lampy či kužely s nízkou intenzitou světla. Samozřejmostí jsou pak lampičky na nočních stolcích. Klidnou atmosféru můžeme podpořit dekoračními světly, ať už v okně či na čele postele. To už závisí na vašem vkusu a kreativitě.
Součástí ložnice jsou často šatní skříně. Ty už dnes také můžeme doplnit osvětlením, buď zabudovaným, nebo si můžeme pomoci nalepovacími LED pásky.

 

Dětský pokoj

Protože dětský pokoj slouží rozličným aktivitám, je vhodné si pokoj rozdělit na zóny, aktivní, tedy prostor na hraní a učení by kromě stropního svítidla měl být doplněn stojací lampou nebo v menším prostoru jen stolní lampou. Ta by měla být umístěna podle pravidel viz „Pracovní kout“. Děti také ocení hravější design a více barev. Zóna klidová, tedy tam kde dítě spí, by měla být opatřena stolní lampou také. Dle věku a zvyklostem dítěte pak přizpůsobíme výběr svítidla. Například menším dětem přijde vhod dotyková lampa s jemným světlem, takže se při usínání či noční návštěvě toalety se nebudou muset bát. Pro větší děti a hlavně čtenáře doporučujeme klasickou lampu s kvalitní žárovkou s teplým podtónem. 

Autor: claro.Nabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS
N