Tiffany lampy  - historie a současnost

Zhruba přes 100 lety Louis Comfort Tiffany (1843 - 1933), syn Charlese Lewise Tiffanyho, zakladatele nejúspěšnější zlatnické firmy na světě Tiffany and Co., vytvořil první originální stínidlo lampy a tím se začala psát skvostná historie tohoto stylu. Stínidlo našlo využití díky nedávno objevené žárovce, kterou vynalezl jeho blízký přítel Thomas Edison.

Tiffany původně vytvářel skleněné mozaiky pro významné americké domy, mezi něž patřil například i Bílý dům - sídlo amerických prezidentů. Později vymyslel a nechal si patentovat speciální metodu lepení skla pomocí měděné fólie. Tímto způsobem ručně vyráběl nádherná stínidla, která při rozsvícení hrála všemi barvami. Tím vznikala jedinečná umělecká díla, která ohromila celý svět.

 

O dvě dekády později společnost Lumi Lamp následovala jeho tradici a začala vyrábět okouzlující lampy a stínidla, která byla vyráběna stejnou metodou jako původní originály.

V dnešních dobách se stala společnost Lumi Lamp největším producentem kvalitních a ručně vyráběných Tiffany lamp a stínidel na světě.

 

Společnost Lumi Lamp je hrdá, že může reprezentovat nádherný umělecký styl, který je i po více než sto letech stále velmi oblíbený a který dokazuje, že kvalita přetvá na věky.  

Všechny produkty společnosti Lumi Lamp jsou vyráběny stejnou metodou jako původní originály.

Chcete-li mít doma další generaci mistrovského díla, pak zvolte jedině Lumi Lamp.

Kam dál?

Autor: InHaus.czNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS
N