Letos už koupání ve vlastním

Loňské léto stoupaly teploty často nad třicítku a bez ochlazení se to dalo vydržet jen těžko. Městské bazény byly přeplněné a rybníky zase nevhodné ke koupání díky zvýšenému počtu sinic. Proto jsme se rozhodli, pořídit si vlastní bazén. Největší relax je to ve vlastním.

Velká vedra byly jedním z důvodů, proč jsme se začali zajímat o zapuštěné bazény. Bylo nám doporučeno navštívit showroom společnosti Rentmil v Plzni na Lochotíně, kde jsme se poprvé seznámili s orientačním ceníkem. Cena byla to, co nás trochu limitovalo, a skloubit ji s rozměry vhodnými pro naši zahradu nebylo úplně snadné. Vždycky jsem si myslel, že se bazény dělají jen v určitých velikostech, což je sice pravda, každopádně možností je mnoho. 

Jak jsme vybrali?

Po asi hodině strávené v showroomu Rentmil jsme se rozhodli, že bazén vezmeme od nich. Přesvědčili nás velkým výběrem a zhotovením bazénů z německého plastu Polystone P. Měl by být odolný vůči UV záření, mechanickému poškození, povětrnostním vlivům a chemii. Máme ho teprve od léta, ale zatím to vše mohu potvrdit. Bazén nebledne, nekroutí se, plast není nikde poškrábaný. Alternativou jsou sklolaminátové nebo fóliové bazény, ale ty jsou o dost dražší, což pro nás nebylo vhodné.

Proč je lepší investovat do zapuštěného bazénu?

Nafukovací kulatý bazén jsme měli několik let předtím a nestačilo to. Nafukovací řešení je vhodné pro ochlazení, ale už si v něm nezaplavete, nepotopíte se, nevyblbnete se. Bazén v zemi je navíc tak nějak přirozenější, daleko lépe se do něj vleze.

Moc mě potěšilo také méně práce se zazimováním. Nebudeme si nalhávat, že bazény do země není třeba čistit a starat se o ně, ale odpadá minimálně starost s nafukováním, vyfukováním a skladováním přes zimu.

A co dál? Pro letošní rok přemýšlíme o zastřešení bazénu. Tím se prý sezóna domácího koupání prodlouží až o tři měsíce, a když už ten bazén máme, musíme si ho taky trochu užít.

Autor: InHaus.czNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS