Montovaný dům za 90 dnů

Je to neuvěřitelné, ale kompletní dům je možné se současnými technologiemi postavit za pouhé tři měsíce. Cihlový dům takhle rychle vystavět nejde, dřevostavby na klíč ano. Montované domy ze dřeva totiž fungují jako stavebnice. Když se připraví kostičky, složit je už není práce na tak dlouho.

Montované domy nemají oproti cihlovým nevýhody. Nejsou to žádné chatrné domečky, myši je nežerou (materiál jim nechutná), dům nespadne ve větru a odhlučnění je naprosto stejné jako u jakékoliv jiné stavby.

Montované domy za využití světových technologií

V Česku se stavbami dřevostaveb na klíč zabývá několik firem. Mezi ty známější patří J.Group, která implementuje technologie využívané v severní Americe, Německu, Rakousku a skandinávských zemích.

Základem je základová deska na pilířích nebo pomocí vrutů do země. Dřevěný profil vytvoří obvodové stěny a příčky, stavby se běžně staví do výšky tří pater + obytného podkroví. Obvodové a příčkové stěny tvoří Durelis desky, izolace z polyuretanu, který nechutná myším, a opět Durelis desky. Z venkovní strany je naneseno lepidlo, perlinka a omítka. Nakonec není vůbec poznat, že jde o dřevostavbu.

Dřevostavba svépomocí

Výraznými výhodami montovaných domů jsou rychlost a nízká cena. Bungalow 14 koncipovaný jako 3 + 1 je možné pořídit za milion dvě stě tisíc korun. Připravit „stavebnici“ trvá měsíc, za další tři měsíce už dům stojí. Šikovnější kutilové si ho zvládnou sestavit svépomocí.

Každá stavebnice obsahuje montážní návod, projektovou dokumentaci a potřebný materiál. Firma J.Group nese za stavbu plnou zodpovědnost i v případě, že si zákazník stavebnici skládá sám. Z toho důvodu s každým na začátku probere jednotlivé kroky a ujasní si, co je schopný zvládnout. Stavba na vlastní pěst však trvá déle než devadesát dnů.

Malý domeček lze dokonce postavit i do milionu. Rodinné montované domy rozumné velikosti jsou samozřejmě o něco dražší. Společnost J.Group je realistická. Láká raději na rychle postavený dům, který vydrží. I dřevostavba poskládaná jako stavebnice je schopná vydržet více než 100 let.

Autor: InHaus.czNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS