Jak se vyrábí vymývaná betonová dlažba

Na každou zahradu patří chodníčky a terasa s posezením. Ať už plánujete zahradu ve venkovském stylu nebo moderní či japonskou, potřebujete vhodnou dlažbu. Takovou, která vydrží, nebudete se o ni moc starat a bude slušet malé i velké zahradě. Velice dobrou volbou je vymývaná dlažba, o které si v článku povíme více.

Vymývaná dlažba se vyrábí smícháním betonu a přírodního kameniva. Vznikne tak díky betonu pevná a trvanlivá dlažba. Kamínky dodají dlažbě přírodní a přirozený vzhled. Povrch dlažby se před finálním zatvrdnutím betonu vymývá vodou, takže se obnaží vrstva kameniny a plně tak vynikne jejich barva a struktura. Proto se dlažbě říká vymývaná. 

Na fotografii je typická vymývaná dlažba tvořena ušlechtilými kamennými drtěmi s širokou paletou barevných variant. Vyrábí se bílá, bíločerná, černá, červená, červenočerná, mix a žlutá. 

Kombinací různých barev, větších a menších desek lze vytvořit zajímavé sestavy pro jakýkoli architektonický záměr. XL formát má výšku 100mm a umožňuje pojezd osobních i nákladních automobilů. 

Dnešní technologie a výběr špičkových surovin umožňuje výrobu mnoha designových variant. U dlažby Gita je použito říční kamenivo. Vytváří tradiční a oblíbený pestrobarevný přirozený vzhled. 

Dlažba Žaneta je plněna pestrobarevnou kamennou drtí. Povrch je drsnější a působí přirozeným dojmem.

Důležité vlastnosti vymývané dlažby

  • vysoká pevnost
  • mrazuvzdornost
  • odolná proti působení vody a chemickým rozmrazovacím látkám
  • vysoce otěruvzdorná nášlapná vrstva
  • možnost kombinace s ostatními dlažbami
  • dobré protiskluzné parametry
  • velké množství vymývaných povrchů
  • pokládku dlažby lze realizovat několika způsoby, včetně pokládky na plastové nebo pryžové terče

Vymývaná dlažba má atraktivní vzhled a hodí se ke vchodu rodinných domů, snese i lehčí zatížení u vjezdu do garáže. S oblibou se používá na podlahu teras a balkonů nebo na zahradní cestičky. Hodí se i na veřejné prostory, pěší zóny a náměstí.

Použití vymývané dlažby Gita jako odpočinkové plochy ve městě.

Díky malé nasákavosti a snadné údržbě je vymývaná dlažba vhodná k bazénům.

Autor: InHaus.czNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS
N