Jak vybrat ideální barovou židli ?

Budujete domácí bar, restauraci nebo dokonce profesionální bar? K tomu budete potřebovat kvalitní a chytře vybrané barové židle. Poradíme vám, jak vybrat ideální židli.

Materiál

Barové židle se dnes vyrábějí ze všech běžných materiálů. Ze dřeva, plastu, kovu nebo dokonce ratanu a bambusu. Vyberte takový materiál, který dobře zapadne do vašeho prostoru. Životnost židle závisí především na kvalitě konstrukčního provedení než na materiálu.

Konstrukce

Barové židle se vyrábějí s jednou nohou nebo na čtyřech nohách. Se stabilitou jsou na tom o něco lépe čtyřnohé židle. Vyžadují ovšem více prostoru pro instalaci. O nohy se navíc snadno zakopává. Dobrým řešením pro komerční prostory jsou jednonohé židličky s kovovým sloupkem, který je pevně připevněn k zemi. Židle pak nelze přesouvat, ukrást nebo dokonce použít jako zbraň.

Některé židle mívají opěrku zad nebo dokonce područky, které poskytují pohodlnou oporu zad. Taková židle by měla být současně otočná, aby opěradlo nepřekáželo při otáčení sedícího.

Sedák

  • Bez polstrování
    Barové židle bez polstrování jsou vhodné spíše na příležitostné sezení. Sedí se přímo na dřevě nebo plastu. Najdou své využití v domácím baru nebo v tanečních klubech, kde se spíše tančí, než sedí. Příležitostné delší posezení lze řešit podsedákem.
  • S polstrováním
    Na pohodlné sezení vybírejte židle s polstrováním, které může být z kůže, ekokůže nebo textilie. Materiály vybírejte kvalitní a snadno čistitelné. Textilní potah by měl být vyroben z odolné látky s nešpinivou úpravou nebo by měl být snímatelný a pratelný.

Barové židle se vyrábí v mnoha tvarech a barevných kombinacích. Vybírejte tak, aby židle ladila se zbytkem interiéru. Neotřelý design by neměl být na úkor funkčnosti. Výrazného designového řešení docílíte tak, že k hlavnímu barovému pultu pořídíte vyšší židle, které upoutají pozornost a dodají tomuto místu exkluzivitu.

Autor: InHaus.czNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS