Dekorační stínění - 4 možnosti, stovky provedení

Možností, jak zastínit okna a vytvořit si tak příjemný pocit soukromí, existuje celá řada. Pokud vám nevyhovují klasické záclony, závěsy či žaluzie, sáhněte po nových trendech dekoračního stínění.

Dekorační rolety dokáží proměnit váš byt k nepoznání, jsou výrazným interiérovým doplňkem. Nabízí originální design, komfort a bohatý výběr látek. Důležitým hlediskem při výběru látky je hustota a propustnost, díky kterým můžete velmi dobře regulovat světelné podmínky interiéru od lehkého rozptýlení světla, přes přistínění až po úplné zatemnění. Nejčastěji se používá polyester, bavlna a skelné vlákno, méně len a viskóza. Vyrábějí se také látky z hliníkové fólie, průhledné UV fólie, tkaniny v nehořlavé úpravě nebo zvukově izolační látky.

Existuje několik způsobů, jak rolety ovládat. Ručně pomocí kuličkového řetízku nebo v pružinovém provedení. Elektromotoricky pomocí trubkových motorů, které neruší celkový vzhled rolet, ovládat je lze nástěnnými tlačítky či přenosnými dálkovými ovladači.

Nabídka na trhu je opravdu široká, prvotřídní kvalitu a velký výběr designu a dekorů nabízí v současné době také německá firma Solan.

K základním typům dekoračního stínění patří:  

Rollo
Jedná se o klasické textilní rolety s širokou nabídkou látek vysoké kvality. Na výběr je několik typů mechanismů včetně luxusního celokovového.

 

Doppelrollo
Jde o dělenou stínící tkaninu, kde se pravidelně střídají průhledné a neprůhledné pruhy. Zákazníci jistě ocení perfektní funkčnost v každém detailu.

 

Plissee
Patří mezi nejpopulárnější stínění v Německu a stává se stále oblíbenější i u nás. Základem výrobku je skládaná tkanina, šířka skladu je nejčastěji 2 cm, při vytahování se tkanina nenavíjí jako u klasické rolety, ale skládá jako harmonika. Základním materiálem pro plisované tkaniny je polyester, látky jsou barevně a tvarově stálé s antistatickou úpravou, běžně je lze čistit prachovkou či vysavačem s nástavcem. Plissee stínění lze použít jak pro klasická, tak i atypická okna, doporučuje se i pro zimní zahrady. Stejně jako rolety ho lze ovládat manuálně i elektrickým pohonem, ten je vhodný pro vysoko umístěná a špatně přístupná okna. Velkou výhodou plissee je možnost výroby rozličných tvarů, jako jsou trojúhelníky či oblouky, použití na střešní okna nebo vodorovné prosklené plochy.

 

Paneel

Tento druh dekoračního stínění je znám pod názvem japonské panelové stěny. Pruhy stínící či dekorační látky jsou přichyceny k nosičům pomocí suchých zipů, ty se pak v horní kolejničce velmi snadno a tiše posouvají do stran. Díky závaží ve spodní části pásů je zaručeno dokonalé napnutí. Ovládají se manuálně pomocí tyčky, ovládacího provázku se závažím, prostým tahem za látku nebo s využitím elektromotoru. Stínění je variabilní v počtu, šířce a  uspořádání panelů. Používá se nejen pro zastínění oken, ale také jako mobilní předěly místnosti nebo zajímavé dekorační pozadí.

Firmu Solan výhradně zastupuje v ČR Maron CZ. Více na www.maron.cz

Kam dál:

Autor: Maron CZ s.r.o.Nabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS