Chraňte domov před škodlivými látkami

Máte-li doma alergika je dobré zabezpečit bydlení proti alergenům. Možností je mnoho, od otírání kapek vody až po přemístění domácí tiskárny. Podívejte se na několik tipů, které znesnadní nežádoucím látkám přístup do vašeho bytu, či domu.

Obecně platí, že pořádek alergeny odpuzuje. Toto moudro vychází především z faktu, že nejrozšířenějším zdrojem alergenů jsou plísně. Tvoří se prakticky kdekoliv a stačí k tomu málo. Jako první doporučujeme větrání koupelny. Zde se pochopitelně drží vlhkost nejvíce. Pokud nemůžete větrat okny, nechávejte alespoň otevřené dveře. 

V koupelně přesto často zůstávají vlhká místa a kapky. Snažte se je co nejvíce vysušovat. Záhyby a rohy ošetřete jednou za týden přípravkem proti plísním. 

Málo pozornosti většinou věnujeme okolí květináčů. Jakékoliv přelití, či sražená voda kolem jeho dna dává často vzniknout právě plísním. 

 

Koupelna je vydatným zdrojem plísní a alergenů. 

Jak na roztoče?

Kromě plísní se často setkáváme také s problémy, které přinášejí roztoči. Patrně nejblíže dětem jsou v tomto případě plyšové hračky. Dítě by mělo mít v postýlce maximálně tři, ostatní by měly ležet v plastovém, uzavíratelném boxu. Plyšové hračky byste měli prát jednou za měsíc nebo je dát na dvacet minut do sušičky prádla.

Roztoči se zdržují i v látkách, matracích, ložním prádle a podobně. Je dobré přikrývat tato místa přehozem, nejlépe z mikrovlákna a tyto přehozy pravidelně prát při vysokých teplotách.

Pozor na nebezpečné látky

Asi nejnebezpečnějšími návštěvníky našich domácností jsou formaldehydy, těkavé látky a další alergeny, které nás prakticky obklopují každodenně. Jsou v nábytku, v kobercích, v látkách, ve stěnách – zkrátka všude. Ani tady nejsme bez možností, pokud chceme chránit domácnost. V poslední době jsou v oblibě například stěny ze sádrokartonových desek Rigips s technologií Activ’Air, která pohlcuje formaldehyd. Tato technologie nebezpečné látky pohlcuje a přemění na neškodné inertní látky, které zůstávají v sádrokartonu.


Jak funguje technologie Activ’Air v sádrokartonových deskách Rigips

Stejné látky můžete najít také ve vinylových závěsech v koupelně. Vyměňte je za závěsy, které lze lépe očistit, nebo rovnou vyprat.

Drobnosti, které vás ochrání

Dalšími prvky, které ovlivní přístup škodlivých látek do bytu, či domu jsou například boty. Na jejich podrážkách nosíme spoustu nečistot - nechávejte je za dveřmi. 

Studie prokázaly, že tiskárny, zejména ty laserové, mohou vypouštět nebezpečné látky rovněž, měly byste si je držet alespoň 130 cm od pracovního místa, kde sedíte.

Tipů pro boj proti alergenům je celá řada. Jejich dodržováním se bráníme nepříjemnostem, které právě alergické reakce vyvolávají. Pokud máte další tipy podělte se s námi v diskuzi.

Kam dál?

Autor: InHaus.czNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS
N