Fasády ze dřeva Accoya®

Nádherné vyřezávané panely ze dřeva Accoya® plní funkci fasádních obkladů a slunolamů. Tyto krasavci a jejich důmyslná hra stínů zdobí městské lázně v největším městě Brazílie - São Paulu.
V Latinské Americe je dřevo Accoya® stále více používané. Je zde oblíbené zejména na fasádní obklady budov.
A proč se používá Accoya® v zemi, kde se těží velké množství tropického dřeva, jako je například ipé, nebo teak? Důvodů je hned několik. Dřevo Accoya® totiž svojí trvanlivostí převyšuje nejlepší tropické dřeviny, jen minimálně mění svůj objem vlivem teplotních změn a vlhkosti, je odolné proti dřevokazným škůdcům. Díky relativně nízké měrné hmotnosti (512 Kg/m3) málo zatěžuje nosné konstrukce a je tedy velmi vhodné právě na fasádní obklady.
A také trochu ekologie: je všeobecně známo, že se kvalita dřevní hmoty stále zhoršuje a klesá i dostupnost některých dřevin. Vstupní surovinou pro výrobu dřeva Accoya® je rychle rostoucí borovice Pinus Radiata, která pochází z certifikovaných a obnovitelných zdrojů lesního hospodářství. Modifikační proces acetylace probíhá v celém průřezu a na výstupu je přísně kontrolován. Z tohoto důvodu má dřevo Accoya® konzistentní kvalitativní parametry na rozdíl od ostatních komerčně využívaných dřevin, jejichž vlastnosti jsou silně závislé na podmínkách růstu a lokalitě původu.

 

Autor: TotemNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS