Balkón jako zahrada

Letní počasí láká ven malé i velké. Posezení s rodinou nebo přáteli pod širou oblohou je vždy milým a příjemným zážitkem. Mnozí tráví čas na svých zahradách, které se stávají dalším obytným prostorem, pro některé se zase stane malým útulným rájem jejich balkón.

Balkón nemusí vůbec vypadat jako nevzhledné odložiště právě nepotřebných věcí s natahanými šňůrami k sušení prádla. Naopak, dá se z něho vybudovat malebné zákoutí, kde se dobře žije. I když balkóny většiny bytů nejsou příliš velké, správným uspořádáním a vkusným vybavením se dají dělat přímo zázraky. Zkrášlením i malého balkónku získáte útulné místo, kde si vychutnáte ranní kávu nebo budete jen tak lenošit a číst knížku. 

Balkónový nábytek

Prvním krokem je výběr balkónového nábytku. Nabídka na trhu je opravdu široká, zahradní nábytek vhodný pro balkóny je k dostání v mnoha barvách, tvarech i rozměrech. Sestavy balkónového nábytku jsou většinou menších rozměrů, vyrobeny z lehčích materiálů jako hliník, plast nebo umělý ratan. V parných dnech oceníte jeho vzdušnost, skrze výplety proudí vzduch, který vás příjemně ochlazuje a vy se tolik nepotíte. Židle bývají často stohovatelné, což usnadňuje manipulaci a lehce je přemístí i malé dítě. Výhodou je minimální údržba a voděodolnost, nábytek tak může zůstat na balkóně celoročně.

Balkónové doplňky

Z balkónu si můžete vytvořit i malou zelenou oázu. Existuje celá řada závěsných systémů pro pěstování balkónových květin, nemusíte se tedy omezovat pouze na klasické květináče. Velkým trendem je pěstování vlastních bylinek, které nejenže krásně vypadají, ale také fantasticky voní a chutnají. Dokonce se nemusíte zdráhat vypěstovat si vlastní ovoce a zeleninu, keříčková rajčata, rukola nebo převislé jahody nepotřebují příliš místa.

Celkovou atmosféru umocní různé lucerny, svícny, vázy, ubrusy nebo podsedáky. Součástí balkónového vybavení může být i malý, většinou elektrický gril, který spolehlivě uspokojí nároky i největšího gurmána. 

Udělejte si radost a zpestřete si svoje bydlení. Pohled na upravený balkón vás bude těšit a zároveň lákat k odpočinku a posezení. Pobyt na čerstvém vzduchu vás nabije energií, kterou dnešní moderní styl života vyžaduje.

 

Autor: InHaus.czNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS
N