Jak bojovat se zvířecími chlupy v domácnosti?

Každý majitel domácího mazlíčka asi přemýšlí nad tím, jak v domácnosti eliminovat výskyt zvířecích chlupů na minimum. Pokud jste si zrovna nezvolili za zvířecí kamarády rybičky, plazy, ještěry nebo psí a kočičí naháče, s línáním srsti musíte počítat. Málokomu je příjemné, pokud jsou chlupy na všem a všude. Ani ta nejlepší výživa a péče o srst nezajistí, že zvíře nebude chlupy po celém domě ztrácet. Existují nějaké osvědčené metody?

Bez vysavače se neobejdete

Asi každý má doma vysavač, a pokud vlastníte psa nebo kočku, neobejdete se bez něj. Zapátrejte po výrobcích s vysokou kvalitou a výkonem. Existují ale i speciální nástavce pro péči o zvířecí srst. Pokud svého psa na tento přístroj navyknete od mala, může přijít po vysátí bytu na řadu i on. Hodit se vám bude nástavec, který chlupy ze srsti vyčesává a zároveň nasává. V srsti se zachytí přes den mnoho nečistot a prachu.

Navíc mnoho lidí, ale také už i domácích zvířat, dnes trpí alergiemi. Ze srsti můžete pravidelnou péčí vysát nejen odumřelé chlupy, ale i prach, některé parazity, roztoče, nečistoty a některé mikroorganismy. Součástí nástavců bývají hřebeny nebo kartáčky. Nejlepší je ale mít zvláštní vysavač pro svého miláčka, ať nepoužíváte k péči o srst ten, se kterým běžně uklízíme domácnost. Investice se určitě vyplatí, zejména pokud máte chlupáčů doma více. Pokud máte psa s krátkými chlupy, které se zapichují do čalounění i koberců, často na ně běžný vysavač nestačí. Zde se uplatní čistění mokrou cestou, pomocí speciálních vysavačů- extraktorů. Ty využívají sílu vody pod tlakem v kombinaci s účinným čisticím přípravkem. Další variantou je parní čistič

Čistící elektrostatické rukavice

Speciální rukavice vám usnadní úklid na jednoduchém principu. Jsou opatřeny lepkavou vrstvou s elektrostatickým nábojem. Stačí si rukavici nasadit a odstranit s ní chlupy z lépe i hůře dostupných míst v bytě. Chlupy se na rukavici samy lepí, nemusíte je složitě sbírat. Navíc se dá tento výrobek prát, takže jej použijete opakovaně. V dostání je v univerzální velikosti. 

Pračka s Pet programem

Pořizujete novou pračku a máte doma zvířata? Pak se určitě poohlédněte po takové, která nabízí i speciální prací program, nejčastěji označovaný jako Pet program. Ten pomůže prádlo lépe osvobodit od nečistot, zvířecích chlupů i lidských vlasů. Zajímavou vychytávkou pro praní ve starší pračce, která tento program nemá, je přidat do prádla při praní obyčejnou molitanovou houbičku na mytí nádobí, ve které se zachytí uvolněné chlupy, místo toho, aby se opětovně zachytily v praném prádle. 

Lepící pomocníci

Každý asi zná válečky na chlupy, které mají lepící plochu a zachytí všechny možné nečistoty nejen z oblečení, ale i z nábytku nebo potahů aut. Hodí se zejména pro chvíle, kdy spěcháme, nebo jsme na cestách. Podobnou službu nám prokáže izolepa, pokud nemáme po ruce nic vhodnějšího. K válečkům se dají dokoupit náhradní balení lepšících kotoučků a určitě by v domácnosti neměly chybět.

Autor: Magdalena Vašková

miroslava.svigova
miroslava.svigova • před: 2 roky a 9 měsíci

to je MaxíkNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS