Kovárna od píky

Oprášit starou profesi, tvořit poctivě zdánlivě obyčejné věci, festovní a potřebné, které budou dobře sloužit a dělat radost. To je filozofie uměleckého kováře Petra Kovaného, který se rozhodl vybudovat vlastní kovárnu.

Jak jsme začali kovat zahradní doplňky a design do domácnosti

Jak to začalo. Dlouhá léta jsme obchodovali jen ekologickými protierozními materiály sloužícími k zakládání zahrad. U toho jsme také zůstali, ale stále častěji jsme se ze strany zákazníků setkávali s otázkou, zda nevíme, nebo neznáme někoho, kdo by také mohl jejich zahradu „vylepšit“ nějakým pěkným prvkem. A stále častěji jsme se také sami potýkali s nekvalitními výrobky, květináče se nám rozpadaly, vázací drátky trhaly a kupovaná hnojiva a postřiky plné chemie spíše škodily.

Rozhodli jsme se vyzkoušet na vlastní zahradě něco jiného a začali jsme s tím, na co jsme sami stačili. Jiný přístup, jiný úhel pohledu. Přírodní zahrada, které sluší přírodní kámen, staré dřevo a krásně opracovaný kov.

A zde je právě začátek budování naší kovárny. Velmi rychle jsme přišli na to, že naši představu  a vkus v obchodech plných čínského dovozu neuspokojíme. Pokud se nám něco i líbilo a pořídili jsme si to, velmi rychle jsme přišli na to, že vzhled musí být podpořen také kvalitou a té jsme se nikdy při nákupu tohoto dovozového zboží nedočkali. Zkusili jsme i české dodavatele a domnívali se, že když inzerují kovanou schránku na dopisy, bude to tak. Ale nebylo. Dorazilo cosi vyrobeného bůhvíkde jedním bouchnutím lisem, nekvalitní a navíc ošklivé. Postupem času jsme také přišli na to, že mnoho výrobků je inzerovaných jako kované, ale nejsou. Jsou to jen svařené polotovary zakoupené na velkých zahraničních e-shopech bez jediného dotyku kovářského kladiva. A víte, jak to poznáte? Všechny ty takzvaně kované věci jsou stejné, úplně stejné. Samozřejmě jsme se také setkali s kováři, kteří udržují vysokou profesi. Kovají úžasné věci, restaurují a mají náš hluboký obdiv. Jsou to machři, pasíři, sochaři, dělají čest své profesi a velmi si jich vážíme a obdivujeme jejich práci.

 Ale pořád nám tak nějak chyběly zdánlivě obyčejné věci, festovní a potřebné. Věci, které nám budou tak trochu připomínat staré časy a jako za starých časů budou dobře a dlouho sloužit. A tak jsme oprášili svou starou profesi a začali s dlouho odkládaným budováním kovárny.

Jsme na začátku, ale už dnes víme, kam bychom se chtěli ubírat. Chceme se věnovat zahradnímu designu i věcem pro běžnou potřebu v domácnostech, i obyčejný věšák může dělat parádu.

Chceme vytvářet příjemný vintage styl, styl trochu odřený, trochu nedbalý a zcela se vymykající představě, že kovaná ozdoba je Ferda mravenec svařený z drátů a víček od piva.  Pokud se vám naše práce bude líbit, bude to pro nás opravdové ocenění a povzbuzení.

 

Autor: Kovaný Petr - umělecký kovář

Az007
Az007 • před: 2 roky a 10 měsíci

Tato profese je poměrně málo zastoupená v naší zemi. A kvalitních uměleckých kovářů je opravdu dost málo. Petr patří k těm opravdu kvalitním a dobrým kovářům. Jeho výrobky se mi fakt moc líbí a hlavně jsou vyrobeny poctivě, takže vydrží. Já osobně jsem moc spokojená, ráda se budu vracet. A pokud si to můžu dovolit, tak všem radím "vyzkoušejte", určitě budete spokojeni jako já.Nabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS
N