Zahradní cesta pokaždé jinak

Každá i sebemenší zahrada by neměla být tvořena pouze rostlinami. Kromě různých stavebních zahradních prvků by to měly být zahradní cestičky, po kterých se v zahradě můžeme bez problémů pohybovat.

Je velmi důležité, a to i v případě malé zahradní plochy, vytvořit schéma zahrady tak, aby v nás prvotní pohled do zahrady vyvolat pocit nutnosti objevovat. Vytvářet v zahradách různá zákoutí, přechody mezi jednotlivými částmi zahrady, kombinovat zdánlivě nekombinovatelné.

A  jaké materiály pro zahradní cesty vybrat?

Materiálů, které se využívají pro tvorbu zahradních cest, je celá řada a lze je báječně kombinovat.

Cesty, které jsou v zahradě často využívané ( jedná se hlavně o různé přístupové cesty např. k domu..), bychom měli tvořit z pevných odolných materiálů ( např. žulové kostky, betonové dlažby…). Na povrch méně frekventovaných cest použijeme štěrk, štěrk v kombinaci se šlapáky, štěrk v kombinaci s betonovou dlažbou, dřevo, borku či říční písek, říční písek v kombinaci s betonovými dlaždicemi… A někdy jako cesta poslouží pouze posečený trávník. Nebojme se kombinovat různě staré materiály, patina těch starších je často k nezaplacení. Každá část zahrady může mít jiný povrch cesty, tím je od sebe opticky dobře oddělíme.

BogdanFeld: Odpočinková zona

štěrková cesta se zapuštěnými šlapáky nás dovede k příjemnému posezení

 

 

 

 

 

 

AlicelGreen: Cestička

vhodně zvolený materiál pro tento typ zahrady

AlicelGreen: Zahrada

atraktivní kombinace tří materiálů

 

Více inspirace naleznete v sekci zahradní cestičky.

Autor: InHaus.czNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS