1. InHaus.cz
  2. Nádobí
  3. Jídelní talíře
  4. Moderní

Moderní Jídelní talíře

Porovnávač talířů. Tisíc kousků z mnoha e-shopů na jednom místě. Vybírejte talíře podle stylu, kvality, barev i ceny. Hlídáme slevy a akce. InHaus se vyplatí sledovat.

Moderní talíř, Moderní talíře, Moderní talířky, Moderní mělké talíře, Moderní hluboké talíře, Moderní polévkové talíře, Moderní jídelní talíře, Moderní desertní talíř, Moderní hranaté talíře, Moderní

soupravy

Soupravy

porcelánové

Porcelánové

dezertní

Dezertní

hluboké

Hluboké

banquet

Banquet

designové

Designové

hranaté

Hranaté

keramické

Keramické

s dekorem

S dekorem

dětské

Dětské

dekorační

Dekorační


S M L


Vlastnosti jídelní soupravy by se měly odvíjet od toho, k čemu se ji chystáte využívat. Jiné talíře zvolíte pro každý den, jiné pro slavnostní okamžiky. A na co všechno brát ohledy?

Začínáme tvarem

Kulaté jídelní talíře představují nestárnoucí klasiku. Používají se odnepaměti a chybu s nimi neuděláte, trendy vypadají zejména modely s širokým okrajem. Pokud však toužíte po něčem modernějším, zvolte méně tradiční tvar – oválný či hranatý. 

Správná velikost

Velký talíř na hlavní jídlo má obvykle rozměry cca 26-28 cm. Větší možná působí elegantněji a budete si s nimi připadat, jako byste se stravovali někde v restauraci, nicméně pamatujte na praktičnost. Vejdou se vám do skříňky? A co do mikrovlnky?

Barvy hrají prim

Obyčejné bílé nádobí je obvykle levné, dá se použít do mikrovlnky, neztrácí barvu v myčce, a pokud jste zastánci minimalismu, bude jasnou volbou. V opačném případě se ale nebojte barev. Klidně zkombinujte několik odstínů, třeba pastelových. Další volbou jsou pak různé vzory a zdobení. Tady si dávejte pozor na zlaté a stříbrné zdobení, ta se obvykle nesmí používat v mikrovlnné troubě. Případně zamiřte do kategorie designových talířů, možná vás jejich osobitost nadchne. A další samostatnou skupinou jsou talíře dětské s hravými motivy.

Materiál neopomínejte

Velice moderní a oblíbené je barevné sklo. Porcelánové jídelní talíře, které se používaly kdysi, jsou dodnes považovány za velmi kvalitní, nicméně musíte si připlatit. Hodně často se setkáte s keramickými talíři, případně s kameninovými. Nebojte, i ty se hodí do mrazáku, myčky a mikrovlnné trouby. Pokud toužíte po něčem více přírodním, pořiďte si dřevěné talíře. 

Souprava či jednotlivé kusy

Pro čtyřčlennou rodinu je dobré volit soupravu, kde je od každého typu talířů 6 kousků. Občas k vám přijde návštěva, navíc budete mít rezervu, kdyby se jeden rozbil. S tím souvisí i další nutná volba. Koupíte si sadu, nebo raději jednotlivé talíře? Jednotlivé kusy se dají většinou snadněji dokoupit.

Co velí trendy?

Momentálně jsou v kurzu všechny možné netradiční tvary. Talíře na hlavní jídlo už nemusí být pouze rovné, velmi oblíbené jsou modely s hranami ohnutými nahoru. Do popředí se také dostávají nejrůznější barvy a vzory. Talíř už totiž není pouze prvkem pro servírování pokrmů. Fotí se na nich jídla na Instagram, vybírají se tak, aby ladily do kuchyně.Nabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS