1. InHaus.cz
  2. Osvětlení
  3. Stropní svítidla
  4. Stropní svítidla LED

Stropní svítidla LED

LED ,, , osvětlení LED, stropní LED, světlo LED, stropní osvětlení LED, stětlo na strop LED, stropní lampa LED, LED


S M L


Výběr vhodného stropního osvětlení závisí jednak na ploše, kterou potřebujeme osvítit, ale i na typu interiéru, kam by měla světla pasovat. Kdo by chtěl trávit večery pod starým, popraskaným lustrem, ke kterému je špatný přístup pro případné vyměnění žárovek, nebo pod lampou, z níž vychází úzký proužek světla, jenž neosvítí ani část místnosti? Před nákupem světla je dobré znát přibližné rozměry pokoje anebo pracoviště, stejně jako parametry pro bezpečné uchycení svítidla. 

Stropní světla podle stylu interiéru 

Volíme-li stropní světla podle stylu interiéru, máme k dispozici několikero typologií. Prodávají se stropní světla moderní, klasická, industriální, kombinovaná, dále stropní světla středomořská a skandinávská. Dostatek produktů zájemci naleznou i v kategorii stropní světla lidová, retro a rustikální. Nechybí ani styl glamour a minimalistická osvětlení. Jsou rozdíly mezi svítidly do kuchyně a obývacího pokoje, jiné typy osvětlení se hodí do dětských pokojů a ložnic. Rovněž kancelářské prostory a dílenská pracoviště vyžadují speciální typologie osvětlení, kdy se často více dbá na výkon než na design.

Industriální a moderní stropní světla

Právě do kanceláří moderního vzezření se krásně hodí zajímavá industriální světla, jež v kombinaci chromu, kovu a skla dokonale souzní s pracovním interiérem a dokážou osvětlit i větší plochy. Barevně lze sladit moderní a industriální stropní osvětlení s každou malbou i nábytkem konkrétní místnosti.

Klasická a lidová stropní světla

Kdo vsází na osvědčenou klasiku, nebude zklamán se světly klasickými a lidovými. Obývací pokoje, předsíně i terasy lze osvítit běžnými lustry i bodovými zářivkami. Ve výběru ovšem nechybí ani zdobená závěsná svítidla, jež se hodí do pokojů se starožitným nábytkem, ale i jako osvětlení honosných interiérů či dokonce komnat v historických budovách. Záleží také na finančních možnostech zájemců o nabízená světla. Sortiment pojímá produkty v cenových relacích do tisíce korun, ale i světla od 6000 korun výše.

Kombinovaná stropní světla

V kategorii kombinovaná stropní světla jsou zařazeny různé typy osvětlení, kdy některé snoubí spojení kovu a skla, jiná vsázejí na jednoduchost a krásu, další zas překvapí variabilitou směru světla. Některé místnosti vyžadují konkrétní zaměření světelných paprsků na určitá místa, v galeriích je třeba speciálně osvítit umělecká díla. Pro tento účel se výtečně hodí právě některá kombinovaná stropní světla.

Středomořská a skandinávská stropní světla

Osvětlení ve skandinávském nebo středomořském stylu vsázejí na jednoduchost a účelnost. Vybraná světla sluší každému interiéru v prostém duchu. Nepřeplácaná kombinace barev spolu se stoprocentním světelným výkonem dokonale splňují představy obyvatel útulných příbytků.

Glamour a rustikální světla

Rustikální stropní světla a osvětlení v glamour duchu dokonale splňují představy o lustrech a svítidlech pro historické a umělecké interiéry, hodí se například do kaváren a restaurací. Ačkoliv se tato svítidla pohubují ve střední ekonomické třídě, lze nalézt i produkty ve slevě, kdy jsou ceny sníženy až o polovinu.

Výběr osvětlení podle barev

Komu více záleží na barevném sladění osvětlení s interiérem než na designové kombinaci s nábytkem a doplňky, má na výběr z více než dvaceti odstínů různých světel. Prodávají se například stropní světla temně rudá, fialová, tyrkysová, okrová, černá i lososová.

Úsporné, nebo LED? Která svítidla nejlépe nahradí klasické žárovky?

Úsporné, nebo LED? Která svítidla nejlépe nahradí klasické žárovky?

Vyplatí se připlatit si za LED žárovky, nebo postačí úsporné kompaktní zářivky? Vyklízejí klasické „žluté” žárovky pole v českých domácnostech právem, nebo jsou úspory energie jen mýtus šířený výrobci nových technologií?...

Jak na domácí osvětlení?

Jak na domácí osvětlení?

Člověk si v dnešní době ani neuvědomuje, jaký luxus představuje možnost pouze zmáčknout vypínač a okamžitě si tak rozsvítit. Vynález Thomase Alvy Edisona byl skutečně převratný a do dnešní doby vlastně jen těžko překonat...


Nabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS